More

  𝐔𝐍𝐓 𝐍Ë𝐍𝐒𝐇𝐊𝐑𝐔𝐀𝐍 𝐌𝐄𝐌𝐎𝐑𝐀𝐍𝐃𝐔𝐌 𝐁𝐀𝐒𝐇𝐊Ë𝐏𝐔𝐍𝐈𝐌𝐈 𝐌𝐄 𝐁𝐈𝐁𝐋𝐈𝐎𝐓𝐄𝐊Ë𝐍 𝐍𝐀𝐂𝐈𝐎𝐍𝐀𝐋𝐄 𝐔𝐍𝐈𝐕𝐄𝐑𝐒𝐈𝐓𝐀𝐑𝐄

  Universiteti ‘Nënë Tereza’ në Shkup nënshkroi Memorandum bashkëpunimi me Bibliotekën nacionale universitare ‘Shën Klimenti i Ohrit’ në Shkup.

  Me këtë memorandum dy institucionet, në ineteres të përbashkët do të bashkëpunojnë në sferën e arsimit, sigurimin e analizave të nevojshme shkencore, programeve për edukim dhe përsosmëri të kuadrove.

  Pjesë e bashkëpunimit do të jetë edhe digjitalizimi dhe shkëmbimi i materialeve bibliotekare në gjuhën shqipe, por edhe në gjuhë të tjera, të nevojshme sidomos për mësim nga largësia, online, në gjëndje të pandemisë.

  Nënshkrues të memorandumit janë rektori i Universitetit ‘Nënë Tereza’ në Shkup, Prof. dr. Aziz Pollozhani dhe drejtori i Bibliotekës nacionale universitare ‘Shën Klimenti i Ohrit’ në Shkup, Frymëzim Dauti.

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Breshëri KALLASHNIKOVI, vritet 32 vjeçari Jetmir Bregu

  Detaje të reja janë zbuluar nga vr as ja e pasdites së sotme në Durrës. Mësohet se vi kti...

  Covid-19, 6 viktima dhe 183 të infektuar në 24 orët e fundit

  Ministria e Shëndetësisë njofton se gjatë 24 orëve të fundit nga 1 466 teste të kryera 183 persona kanë...

  Thaçi honazhe te varri i Arbër Xhaferit me rastin e 73 vjetorit të lindjes

  Kryetari i PDSH-së, z. Menduh Thaçi paraditen e sotme ka vendosur kurora lulesh pranë varrit të ish-kryetarit të ndjerë...

  Mot i ndryshueshëm, temperatura deri më 14 gradë

  Moti sot paradite do të jetë i ndryshueshëm, pasdite duke filluar nga perëndimi do të jetë me reshje shiu,...