More

  1 milion e 972 mijë e 466 votues kanë të drejtë vote në Kosovë

  - Marketing -

  Në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve ka filluar certifikimi i listave të kandidatëve, subjekteve politike e koalicioneve për zgjedhjet e 6 tetorit.

  Certifikimi pritet të përfundojë të martën, ka thënë Valmir Elezi, zëdhënës i KQZ-së.

  Ai ka njoftuar se gjatë vikendit, partitë kanë pasur mundësi që të bëjnë edhe ndryshimet e fundit në lista.

  Elezi ka paralajmëruar se mund të ketë edhe moscertifikim të ndonjë subjekti apo kandidati, nëse nuk i plotëson kriteret ligjore.

  Kurse, më 17 shtator do të bëhet tërheqja e shortit për renditjen e subjekteve politike në fletëvotim.

  Në zgjedhjet e 6 tetorit, sipas listës preliminare, të drejtë vote kanë 1 milion e 972 mijë e 466 votues. Kurse, 33 mijë e 791 emra janë larguar nga lista votuese, pasi që kanë vdekur ose kanë hequr dorë nga shtetësia.

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Sheqerinska fotografohet me emblemën e UÇK-së

    Zëvendëskryeministrja e Maqedonisë së Veriut dhe Ministrja e Mbrojtjes, Radmilla Sheqerinksa e shfaqur në një foto të shkrepur me...

  Sulejman Rexhepi thotë se jep dorëheqje nga udhëheqja e BFI-së

  Edhe pse u njoftua opinioni para disa ditëve se Riaseti i BFI-së ka shkarkuar Sulejman Rexhepin nga kreu i...

  Moti sot në Maqedoninë e Veriut

  Moti sot do të jetë i ndryshueshëm me periudha të diellit. Gjatë pasdites dhe në fund të ditës do...

  Bërns: Fluturimi i aroplanëve për mirëseardhje në NATO shprehje e mbështetjes sonë të përhershme

  Fluturimi i aeroplanëve ushtarak amerikan sot mbi  Shkupin është shpehje e mbështetjes sonë të përhershme për Maqedoninë e Veriut...

  - Marketing -

  - Marketing -
  - Marketing -