More

  15 viktima dhe 247 raste të reja me koronavirus në 24 orët e fundit

  Ministria e Shëndetësisë informon se në 24 orët e fundit janë kryer 737 teste, dhe janë regjistruar 247 raste të reja të kovid-19 në: Shkup-116, Kumanovë-4, Shtip-12, Prilep-23, Tetovë-10, Strugë-12, Veles-7, Manastir-8, Ohër-14, Kavadar-2, Gostivar-10, Strumicë-6, Kriva Pallankë-3, Radovish-2, Kocan-3, Probishtip-5, Demir Hisar-1, Makedonski Brod-1 , Kërçovë-6 dhe Resnjë-2.

  Sot, Instituti i Shëndetit Publik regjistron 321 pacientë të shëruar nga: Shkup-189, Kumanovë-12, Dibër-1, Stip-9, Prilep-15, Tetovë-8, Strugë-5, Veles-1, Manastir-3, Ohër-7 , Kavadar-5, Gostivar-3, Gjevgjeli-7, Strumica-16, Kriva Pallanka-6, Kocani-11, Probishtip-2, Berovë-3, Valandovë-5, Sveti Nikole-4, Kërçovë-6, Resnjë-2 , Negotinë-1.
  15 persona vdiqën, dy pacientë nga Shkupi (73 dhe 78), një nga Kumanova (68), tre pacientë nga Tetova (60, 70 dhe 77), dy nga Struga (73 dhe 75), një nga Velesi (58), një nga Ohri (69), një nga Kavadari (71), një nga Gostivari (71), një pacient nga Gjevgjelia (76) dhe dy pacientë nga Kocani (49 dhe 68). Të gjithë pacientët vdiqën në spital.

  Numri i përgjithshëm i pacientëve të diagnostikuara në vendin tonë që nga fillimi i epidemisë është 27199, numri i pacientëve të rikuperuar është 18948, numri i vdekjeve është 934 dhe numri i rasteve aktive është 7317.

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Konkurs për 280 punësime në postë, ja sa do të jetë rroga (Dokument)

  Postat e Maqedonisë së Veriut kanë shpallur konkurs për punësimin e 280 postierëve. Nuk dihet nëse konkursi është për...

  Zvicra vendos kushte për ata që udhëtojnë nga Maqedonia

  Nga Zvicra vjen një lajm i cili me gjasë do të prish shumë plane udhëtimi për shumë njerëz, pak...

  Ahmeti priti në takim lamtumirës ambasadorin e Greqisë

  Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim Ali Ahmeti ka pritur sot në takim lamtumirës ambasadorin e Greqisë  Dimitris Janakakis...

  Zv/Ministri Bushi angazhohet për kushte më të mira të policisë

  Zëvendësministri i Punëve të Brendshme Nazim Bushi ka inspektuar nga afër rikonstruimin e stacionit policor në Zherovjan komuna e...