More

  18 vjeçari nga Sfillarja debuton për ekipin e Lokomotiva-s në Maqedoni

  - Marketing -

  Meriton Idrzi është futbollist i rritur dhe i dalur nga akademia e Rabotniçkit, ndërsa këtë të mërkurë ai debutoi për herë të parë në kupën e Maqedonisë në ndeshjen Lokomotiva kundër ekipit Trim & Lum.

  18 vjeçari luan në rolin e sulmuesit të krahut në të dy anët dhë bëhet fjal për një futbollist premtues, ndërsa tekniku i ekipit Lokomotiva vendosi t’i jep shansin në moment jo të përshtatshëm kur ekipi i tij kishte disavantazh 3:0 dhe i riu nuk kishte hapësira të ketë kontakte shumë me topin dhe t’i tregojë vlerat.

  Fatkeqësisht ekipi i tij ka shënuar humbje 5-1 dhe është diskualifikuar nga kupa e Maqedonisë, por shqiptari ka aritur ti bind drejtuesit maqedonas dhe ai që sot është i regjistruar zyrtarisht në FFM.

   

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Prodhimet e Uka Komerc, tanimë prezente edhe në Gjermani

  Lajmërim Të nderuar konsumatorë nga diaspora! Ju informojmë se UKA Komerc fillon distribuimin e produkteve edhe në Gjermani. Distributor për Gjermani: HUEDAVERDI Gmbh Mannheim,DE info@huedaverdi.de www.huedaverdi.de ----------------------------------------------------------------------------------- H...

  BDl: Mbi 5 milion euro mbështetje financiare për bujqit

  Përfaqësuesi i BDl-së dhe sekretar shtetëror në ministrinë e Bujqësisë dhe Pylltarisë, Nefruz çeliku në konferencën e sotme për...

  Avionë ushtarak amerikan dhe grek nesër fluturojnë mbi Shkup për të përshëndetur anëtarësimin në NATO

  Siç njoftojnë nga Ministria e Mbrojtjes, gjatë ditë së nesërme rreth orës 11:20, aeroplanë ushtarak amerikan nesër do të...

  Imami Bajrami 10 vite pa pagë, kundërshtoi Sulejman Rexhepin

  Imami i Xhamisë Sulltan Murad në Shkup, thotë se prej 10 vitesh nuk ka marrë pagë nga Bashkësia Fetare...

  - Marketing -

  - Marketing -
  - Marketing -