More

  185 të shëruar, 166 të infektuar dhe katër viktima nga Covid-19 në Maqedoni

  Në 24 orët e fundit janë bërë 1419 testime, ndërsa 166 raste të reja të covid-19 janë regjistruar në:

  Shkup 47
  Kumanovë 17
  Dibër 1
  Shtip 23
  Tetovë 12
  Strugë 7
  Bitola 1
  Ohër 3
  Kavadarci 9
  Gostivar 15
  Gjevgjelia 1
  Strumicë 1
  Demir Hisar 1
  Makedonski Brod 10
  Vinicë 2
  Sveti Nikole 2
  Kichevë 12
  Negotino 2
  4 persona, pacient nga Shkupi, pacient nga Kërçova, pacient nga Shtipi dhe pacient nga Bitola.

  Sot Instituti për Shëndetin Publik regjistron 185 pacientë të shëruar nga:

  Shkup 98
  Kumanovë 17
  Shtyp 25
  Bitola 8
  Gostivar 15
  Radovish 2
  Probistip 1
  Sveti Nikole 12
  Kiçevo 3
  Resen 4
  Gjithsej 105357 testime covid janë bërë në vend-19. Sot nuk ka testime brenda shfaqjes.

  Numri i përgjithshëm i covid të diagnostikuar në vendin tonë që nga fillimi i epidemisë është 11054, numri i pacientëve të shëruar është 6882, dhe aktualisht numri i rasteve aktive në vend është 3675.

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Spërkatje me aeroplan kundër mushkonjave në Shkup

  Sot në mëngjes po zbatohet spërkatje me aeroplan kundër mushkonjave në rajonin e Qytetit të Shkupit. Me këtë, siç kumtoi...

  Mot me diell, pasdite me të reshura dhe bubullimë

  Moti sot në vend do të jetë me vranësira të ndryshueshme, me periudha dielli dhe jostabil me shi lokal...

  Italia e mbyllur për Maqedoninë e Veriut, Shqipërinë dhe Kosovën deri më 7 shtator

  Gjatë orëve të natës, Këshilli i Ministrave i qeverisë Conte ka miratuar një dekret të ri përsa i përket...

  LSDM: Në bisedimet me BDI-në kemi rënë dakord në disa pika

  Nga LSDM-ja thonë se nga bisedimet e zhvilluara me BDI-në për formimin e shumicës parlamentare dhe krijimin e qeverisë...