Home / LAJME / 9 shtatori, ditë jopune për qytetarët e RMV-së

9 shtatori, ditë jopune për qytetarët e RMV-së

E hëna e ardhshme 9 shtatori i 2019-s, është ditë jopune për qytetarët e Republikës së Maqedonisë së Veriut.

Siç njoftuan nga Ministria e Punës dhe Politikës Sociale (MPPS), kjo është në pajtim me Ligjin për festa, ku 8 shtatori, e diel, është Dita e Pavarësisë, dhe për këtë, 9 shtatori është ditë jopune.

About Derveni Info

Check Also

Kroaci, ish-modelja e Playboy do të kandidojë për presidente

“Rinia po largohet, numri i lindjeve sa vjen e bie. Nuk mund të rri duarkryq …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *