More

  A do të këtë rimeç me Boeselin? Ky është vendimi i Haxhi Krasniqit

  Pak pasi Haxhi Krasniqi siguroi titullin e përkohshëm të botës në boks në kategorinë gjysmë të rëndë në WBA dhe IBO, është konfirmuar se ia do të ketë rimeç me ish-kampionin Dominic Boesel.

  Krasniqi nokautoi gjermanin në raundin e tretë të shtunën për të shkruar historinë si kosovari i parë kampion bote.

  Ndërkaq, të dielën, mediumi “MDR”, ka njoftuar se rimeçi ka qenë i përfshirë në marrëveshjen mes dy boksierëve, por nuk është bërë e ditur për afatin kohor se kur mund të ndodhë kjo.

  Në intervistën për “SPIO”, 33-vjeçari të dielën është shprehur se “ky është vetëm fillimi në karrierën e tij” edhe pse të tjerët ishin shprehur se “është e fundit”.

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Bora e parë mbulon pullazet e një fshati të Shkupit

  Sonte ka filluar bora e parë në rrethinën e Shkupit. Fotot e dërguara nga lexuesit e derveni.info nga Karadaku...

  Presidenti Meta viziton Dibrën

  Sot me rastin e 111 vjetorit të Kuvendit të Dibrës Presidenti i R.Shqipërisë Ilir Meta vizitoi qytetin e Dibrës....

  AlternAtivA: Jemi KUNDËR legalizimit të mariuhanës

  Pas njoftimit të Kryeministrit se dëshiron të bëjë legalizimin e mariuhanës dhe, sipas tij, vendosjen e saj në korniza...

  Arrestim më Aeroportin e Shkupit

  Mbrëmë pas mesnate rreth orës 1:40 në Aeroportin Ndërkombëtar të Shkupit nga nëpunësit policor është privuar nga liria B.N...