More

  A e dini pse qeset e çipsave janë të mbushur me ajër?


  Më poshtë ju sjellim përgjigjet shkencore për shumë pyetje të ndryshme irrituese.

  Pse është qesja e çipsave e mbushur me ajër?

  Ta bëjmë një gjë të qartë – nuk është sepse kompanitë dëshirojnë të na mashtrojnë. Dhe nuk është ajër – shumica është Nitrogjen. Kjo hapësirë e mbushur me “ajër” bëhet për ta mbajtur produktin të freskët dhe ta mbrojë atë nga dëmet gjatë transportit. Nëse nuk do të kishte ajër çipsat do të ishin më pak të shijshëm se që janë.

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Një pjesë e Sarajit nesër pa energji elektrike

  Për shkak të ndërhyrjeve teknike në rrjetin e shpërndarjes së energjisë elektrike, nesër do të mbeten pa energji elektrike...

  Grubi sot personalisht u ndau vendime një pjese të nëpunësve administrativë

  Sot zëvendëskryeministri i parë dhe Ministër për sistem politik, Artan Grubi një pjese të nëpunësve administrativ personalisht ua ka...

  Qeveria emron edhe një drejtor nga Saraji

  Qeveria e Republikës së Maqedonisë Veriore sonte ka emëruar një numër të madh të udhëheqësve të institucioneve shtetërore. Ndër...

  Covid-19/ 21 të vdekur ,444 raste të reja

  Në 24 orët e fundit janë kryer 2518 teste, ndërsa janë regjistruar 444 ratse të reja me Kovid 19-informon...