More

  A ka funksionarë shtetrorë të infektuar me Covid19?! Përgjigjet Ministri..

  - Marketing -

  Asnjë person i emëruar apo i zgjedhur në Qeveri nuk është në grupin te të cilët ekziston indikacion për testim për Kovid-19, tha ministri i Shëndetësisë Venko Filipçpe, duke u përgjigjur në pyetjen e gazetarëve.

  “Deri më tani nuk kam dëgjuar se ka dikush nga funksionarët e emëruar apo të zgjedhur. Ka shumë institucione, nëse mendoni konkretisht në Qeveri, nuk ka persona që në ndonjë mënyrë janë në grupin e personave për të cilët është vënë indikacion për testim”, tha ministri./Derveni.info

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Ndërroi jetë një i burgosuri në burgun e Idrizovës

  Një i dënuar në burgun e Idrizovës mbrëmë ka ndërruar jetë në Klinikën e Shkupit, bën të ditur policia. “Gjatë...

  Tërmet i madh më Iran, raportohet edhe për viktima

  Një tërmet prej 5.2 shkallësh Rihter ka goditur Iranin, raporton Tv 21. Sipas njoftimit të përfaqësuesve të organizatave humanitare...

  Lëvizje jashtë kufijve, këto janë rregullat për qytetarët e Maqedonisë dhe Kosovës

  24/05/2020  Ambasada Shqiptare në Zvicër ka njoftuar qytetarët se transporti tokësor kërkon pëlqimin paraprak të shtetit tranzit. Fjala bie nëse...

  Shkupi vatër e virusit korona. Ja sa raste ka vetëm në Saraj

  Sipas statistikave të Institutit për Shëndet Publik dhe Ministrisë së Shëndetësisë, Çairi, Gazi Baba dhe Saraji janë komunat me...

  - Marketing -

  - Marketing -
  - Marketing -