More

  ABDIXHIKU: NËSE LVV E REFUZON OFERTËN TONË, HUMB MUNDËSINË E KRYEMINISTRIT

  - Marketing -

  Deputeti i LDK-së, Lumir Abdixihiku, ka deklaruar se Lëvizja Vetëvendosje do të humbte një mundësi të madhe nëse refuzon ofertën e LDK-së.

  Abdixhiku tha se ditën kur është zgjedhur Glauk Konjufca në krye të Parlamentit të Kosovës i shkaktoi një plagë të madhe besueshmërisë së LDK-së.

  Madje ai tha se deputetët te PDK-së e dinin para tyre se VV do të propozonte Konjufcën për kryetar të Kuvendit.

  Abdixhiku ka thënë se refuzimi i Vetëvendosjes ndaj ofertës së LDK-së do të ishte një humbje e madhe e mundësisë për të bashkëpunuar.

  “Ne kemi humbur shumë në entuziazmin publike që duhet të ishin 100 ditët e para të një qeverie të shpresës. Vetëvendose nëse e refuzon këtë ofertë jo vetëm që do të humb mundësinë e kryeministrit, por e humb edhe një partnerë që një kohë të gjatë e kanë ndërtuar gjatë kohës së qëndrimit në opozitë”, tha Abdixhiku në Dukagjin.

  /Derveni.info

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Mustafa: Deri në fund të javës të arrihet marrëveshja, ose të konstatohet që s’ka kushte për marrëveshje

  Lidhja Demokratike e Kosovës në mbledhjen e Kryesisë ka vendosur që të mos tërhiqet nga oferta e fundit që...

  STUHI E RREZIKSHME NË SPANJË, KËRCËNOHET EDHE FRANCA

  Stuhia e fuqishme Gloria, që përfshiu të hënën pjesën më të madhe të Spanjës lindore, shkaktoi vdekjen e së...

  Sot fillon gjysmëvjetori i dytë, nxënësit kthehen në bankat shkollore

  Pas pushimit dimëror trejavësh, nxënësit sot i janë rikthyer bankave shkollore për gjysmëvjetorin e dytë të vitit shkollor 2019/2020. Mësimi...

  ALBIZ organizon Panairin e Bizneseve të Sarajit

  Fondacioni për zhvillimin e arsimit dhe kulturës ALBIZ edhe këtë vit organizon “Panairin e bizneseve të Komunës së Sarajit...
  - Marketing -
  - Marketing -