More

  AFATI I DYTË PËR REGJISTRIM NË ShMQSh “SARAJ”

  - Marketing -

  -Paraqitja dhe regjistrimi i dytë në afatin e qershorit realizohet më 24 dhe 25 qershor 2020.

  Të nderuar dhe të dashur semimaturantë, të respektuar prindër, Shkolla e Mesme e Qytetit të Shkupit “SARAJ” në këtë vit shkollor 2020/21, për nxënësit që kanë mbaruar shkollën fillore ofron këto drejtime:

  A. Drejtimi GJIMNAZ( gjashtë drejtime):

  1. Drejtimi matematiko natyrorë (kombinimi)-A
  2. Drejtimi matematiko natyrorë (kombinimi)-B
  3. Drejtimi humanitaro shoqëror (kombinimi)-A
  4. Drejtimi humanitaro shoqëror (kombinimi)-B
  5. Drejtimi gjuhësor-artistik(kombinimi)-A
  6. Drejtimi gjuhësor-artistik(kombinimi)-B

  B. Drejtimi EKONOMI- JURIDIK DHE TREGËTI (dy drejtime):

  7. Teknik i ekonomisë
  8. Administratë biznesi

  Eja edhe ti, bëje përzgjedhjen e duhur profesionale! , thuhet në kumtesën e shkollës së mesme./Derveni.info

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Ali Ahmeti: Vet Zaevi e pati thënë se Ahmetit nuk i dridhet qerpiku, BDI nuk është peng

  BDI nuk ka qenë dhe nuk është peng i asnjë qeverie. Nëse ju kujtohet, dëgjojeni deklarimet e Zoran Zaevit...

  Qyteti i Shkupit ndan 1 milion € për rrugën e Bojanës

  Këshilli i Qytetit të Shkupit ka sjellë vendim për bashkëfinansim të rrugës së fshatit Bojanë edhe atë për mjete...

  Ziberi fton Mickoskin dhe Zaevin në debat televiziv

  Kandidati i parë shqiptar për kryeministër të Maqedonisë së Veriut Naser Ziberi ka ftuar në debat televiziv Zoran Zaevin...

  BE miratoi hapjen e kufijve me 1 korrik me 15 vende, nga Ballkani janë……

  Këshilli i Bashkimit Evropian publikoi zyrtarisht të martën rekomandimin për heqjen e kufizimeve në kufijtë e jashtëm duke nisur...

  - Marketing -

  - Marketing -
  - Marketing -