Home / DËRVENI / Agjensioni për Emigracion përkrah Festën e Mërgimtarëve që do të organizohet nga “DUFLLA” Rashçe

Agjensioni për Emigracion përkrah Festën e Mërgimtarëve që do të organizohet nga “DUFLLA” Rashçe

Festivali Ndërkombëtarë i Folklorit Burimorë që organizohet në Rashç me 2-4 gusht nga Sh.K.A “Duflla” ose ndryshe i njohur si Festa e Mërgimtarëve që organizohet për herë të tretë, këtë vit ka fituar edhe përkrahjen e Agjensionit për Emigracion të Republikë së Maqedonisë së Veriut. Kjo pas një takimi që përfaqësuesit e Sh.K.A “Duflla” patën me zv.drejtorin e Agjensionit z.Osman Shukriu në hapsirat e Agjensionit pë Emigracion.

Ky Festival i traditës dhe folklorit burimorë shqiptarë është eshte një event i cili e pasuron ofertën e  kulturore për banorët e komunës së Sarajit por edhe për vizitorët nga Shkupi dhe më gjërë. Ata që më me kënaqësi e shijojnë këtë Festival janë mërgimtarët të cilët e vizitojnë gjithmonë e më shumë.

/dërveni.info

About Derveni Info

Check Also

Vritet presidenti vetëshpallur i “Republikës së Çamërisë”

Vritet në një atentat presidenti i “Republikës së Çamërisë”, Festim Lato. Vrasja e Festim Latos …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *