More

  Ahmeti priti në takim lamtumirës ambasadorin e Greqisë


  Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim Ali Ahmeti ka pritur sot në takim lamtumirës ambasadorin e Greqisë  Dimitris Janakakis pasi që këtij të fundit i përfundon mandati si ambasador në Republikën e
  Maqedonisë së Veriut. Ahmeti gjatë këtij takimi ka falënderuar Janakakisin për bashkëpunimin e mirë dypalësh gjatë mandatit të tij si dhe i ka shprehur vlerësim për punën e tij në drejtim të përafrimit të dy vendeve fqinje. Ahmeti dhe Janakakis biseduan edhe mbi rëndësinë e nënshkrimit të Marrëveshjes së Prespës, me ç’rast Ahmeti falënderoi ambasadorin grek për angazhimin e tij dh

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  A ka “bomba” që zbardhin të vërtetën për “Monstrën”?!

  Shpresat për zbardhje të plotë të rastit “Monstra” ishin të mëdha para se në pushtet të vijë kryeministri Zoran...

  Shilegov: Plani i Detajuar Urbanistik (PDU) tashmë është miratuar, as unë e as Bexheti nuk mund të vendosim për Treskën

  Plani i detajuar urbanistik për zonën afër liqenit Treska tashmë është miratuar dhe ajo që po ndodh aktualisht atje...

  Banorët e Kondovës ankohen për mungesë të energjisë elektrike, kërkojnë zgjidhje urgjente nga EVN-ja

  Tashmë dy muaj një pjesë e banorëve të fshatit Kondovë të Komunës së Sarajit po përballen me mungesë të...

  Rexhepi inspekton punimet e urës në Kumanovë

  Zëvendësministri i Transportit dhe Lidhjeve Bekim Rexhepi ka inspektuar punimet e urës në Kumanovë. Me këtë rast Rexhepi është shprehur...