More

  Ahmeti: Rruga jonë drejt NATO-s po bëhet realitet

  - Marketing -

  Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti sot përmes rrjetit social Fejsbuk, e ka shprehur opinionin e tij lidhur me mosmarrjen e datës për fillimin e negociatave të Republikës së Maqedonisë së Veriut me Bashkimin Evropian.

  “Rruga jonë e shtruar dhe e dëshiruar drejt NATO-s tashmë po jetësohet dhe është realitet. Bashkimi i premtuar me komunitetin euroamerikan po ndodh. Rruga drejt Bashkimit Evropian duhet të vijojë për vetën tonë, për qytetarët tanë sepse ne përfitojmë nga përafrimi i i standardeve tona me ato të vendeve anëtare. Kjo rrugë është shtruar me veprimet tona të guximshme dhe vizionare andaj dhe duhet të vijojë pa asnjë ndalesë, pa asnjë pengesë, pa asnjë pendesë”, shkruan Ahmeti në profilin e tij në Fejsbuk.

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Sallonet e dasmave kërkojnë dasma! “Qeveria e padrejtë me vendimin për anulimin e dasmave”

  Sallonet e dasmave janë të mbyllur për katër muaj dhe kjo situatë ka  krijuar revoltë  jo  vetëm tek këto...

  Në 24 orët e fundit, 12 viktima dhe 132 raste të reja me Covid-19, shërohen 112 pacientë

  Në 24 orët e fundit kanë ndërruar jetë edhe 12 persona të diagnostifikuar me Covid-19, në disa raste të...

  Shtrenjtohen derivatet e naftës, ja çmimet e reja

  Nga mesnata derivatet e naftës do të shiten me çmime më të larta për 2.5 denarë sa i përket...

  Në Shkup prej sot deri të premten spërkatje tokësore kundër mushkonjave

  Në rajonin e Shkupit nga sot deri të premten do të zhvillohet faza e dytë e dezinzektimit tokësor kundër...

  - Marketing -

  - Marketing -
  - Marketing -