More

  Aksion i madh policor në Shkup

  Në fshatin Hasanbeg të Shkupit në mëngjes rreth orës 06:00 nga ana e Njësisë për tregti ilegale me drogë pranë SPB-së Shkup është kryer bastisje në shtëpinë e S.A.(32) dhe në disa lokacione tjera me ç’rast është gjetur armë zjarri “Zastava” me 9 plumba, heroinë dhe një peshore digjitale.

  Nga MPB informojnë se është arrestuar S.A. ndërsa pas dokumentimit të rastit, do të ngritet padi përkatëse.

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Komuna e Sarajit: Përfundojnë procedurat për Liqenin Treska

  Komuna e Sarajit është në fazën finale të procedurave administrative për Liqenin e Treskës dhe më pas të fillojë...

  Aksion i madh i policisë në Tetovë

  Sonte, policia po kryen kërkime në Tetovë dhe në rajonin e saj mësohet kështu nga dëshmitarë okolar lidhur me...

  Prej nesër administrata shtetërore me orar të ri të punës

  Qeveria e Maqedonisë ka hequr masën për punë fleksbile në administratën shtetërore. Tashmë të gjithë administratorët duhet të punojnë nga...

  Platforma online, Burim Rexhepi: Nëse përgatitjet do të kishin filluar më herët nuk do të gjendeshim në këtë situatë

  Arsimtari Burim Rexhepi nga shkolla e mesme e Sarajit i ftuar në emisionin “Programi 200” në Alsat gjatë debatit...