More

  Aksion policor në Shkup

  Siç njoftojnë nga MPB, Sektori për Çëshjte të Komunikacionit pranë Byrosë për Siguri Publike në koordinim me Departamentin për Siguri në Komunikacionin Rrugor pranë SPB – Shkup, më 01/02.08.2020 nga ora 19:00 deri në ora 2:00 mbajti aksion kundër motoçiklistëve.

  Aksioni përmbante zbulimin e motoçiklistëve që organizojnë apo marrin pjesë në ‘gara ilegale’ në Shkup dhe rrethinë, njofton Derveni.info

  Policia ka gjobitur 24 motoçiklistë te të cilët janë konstatuar kundërvajtje. Nga policia njoftojnë se poashtu është konfiskuar edhe një motor.

  /Derveni.info

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Vjen përforëcimi i radhës, Elvin Yunuszada

  Skuadra e FC Shkupi tani më ka zyrtarizuar edhe një përforcim, bëhet fjalë për qendër mbrojtësin nga Azerbajxhani, Elvin...

  Zaevi i do shqiptarët të nënshtruar ndaj tij, e jo të bashkuar rreth idealit

  Lideri i Lidhjes Socialdemokrate të Maqedonisë, Zoran Zaev i pyetur nga TV21 ka komentuar ftesën e liderit të Bashkimit...

  Kosovë/ ​12 të vdekur nga COVID-19

  Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 462...

  Nuhiu i nënshkroi aktet për emblema dygjëhësore të policisë

  Ministri i Punëve të Brendshme, Agim Nuhiu publikoi në Fejsbuk se janë nënshkruar aktet normative për emblemat e uniformave...