Home / LAJME / Albin Kurti pret në takim Ziadin Selën

Albin Kurti pret në takim Ziadin Selën

Sot në zyrat e Lëvizjes Vetëvendosje në Prishtinë, lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, njëherazi kandidati për kryeministër në Kosovë, Albin Kurti ka pritur në takim kreun e Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Selën.

Kreu i ASH-së, Ziadin Sela e uroi edhe njëherë  Albin Kurtin për fitoren e Lëvizjes Vetëvendosje në zgjedhjet parlamentare në Kosovë. Në takim u fol edhe për marrëdhëniet fqinjësore që ka Maqedonia e Veriut me Republikën e Kosovës, dhe nevojën që këto marrëdhënie të forcohen edhe më tej, në mënyrë që të krijohen edhe kushte më të mira për lëvizjen e lirë si të qytetarëve ashtu edhe të të mirave.

Përveç dy liderëve, në takim gjithashtu mori pjesë edhe Sekretari Gjeneral i Aleancës për Shqiptarët, Arben Taravari si dhe Shefi i Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Glauk Konjufca.

About Derveni Info

Check Also

Genta Ismajli bën daljen e parë në publik me të dashurin e ri

Disa ditë më parë Genta Ismajli u pa duke u puthur me të dashurin e …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *