More

  Ali Ahmeti: Muhamed Zekiri më kërkoi të bëhet deputet! Zekiri: BDI-në e kam mbështetur hapur!

  - Marketing -

  “Muhamedi ka ardhur tek unë për tu bërë deputet i Bashkimit Demokratik për Integrim, para 7-8 viteve ka qenë në zyrat e mia ku kërkonte të bëhet deputet i Bashkimit Demokratik për Integrim”, deklaroi kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti në ClickPlus më 18 prill të këtij viti.

  Ndërkaq Muhamed Zekiri mbrëmë në ClickPlus në TV21, theksoi se BDI-në e ka përkarhur hapur në vitin 2014.

  “Zoti Ahmeti e dinë shumë mirë duke qenë unë kryeredaktor në Alsat për aqë kohë sa kam qenë dhe posaqërishtë në zgjedhjet e 2014, kam qenë mbështetësi më i madh edhe atë hapur e kam bërë”.

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Bekim Jashari e Ramiz Lladrovci përkrahin Ali Ahmetin për Kryeministrin e parë shqiptar

  Kryetarët e komunave emblematike të Kosovës, të Skenderajt dhe Drenasit, z. Bekim Jashari dhe z. Ramiz Lladrovci, kanë një...

  Ali Ahmeti nga Kuvendi: Këtu do ta zgjedhim kryeministrin shqiptar, votoni 9

  Të nderuara media, i nderuari kandidat për kryeministër, të nderuar kandidatë për deputetë, të dashur qytetarë, motra dhe vëllezër Fushatën...

  Zaev: Nuk e kemi patjetër të koalicionojmë me Ahmetin, pasi Sela është afër me mandate

  Ai theksoi se koalicioni me BDI-në pas zgjedhjeve të vitit 2016-të ishte e domosdoshme për shkak të mandateve, por...

  Përfundon sot fushata, nga mesnata fillon heshtja zgjedhore

  Pas 20 ditësh fushatë zgjedhore në të cilën partitë politike dhe koalicionet e prezantuan ofertën e tyre para qytetarëve,...

  - Marketing -

  - Marketing -
  - Marketing -