More

  Ali Ahmeti takon piktorin e madh Omer Kaleshin

  - Marketing -

  Kreu i Bashkimit Demokrati për Integrim z.Ali Ahmeti në zyran e tij ka takuar artistin shqiptar të madh Omer Kaleshin, përcjjell Zhurnal.mk.

  Ahmeti njëherit i falemnderohet z. Kaleshit për pikturën dhënë kësaj partie.

  “Bashkëbisedim shumë i këndshëm me artistin tonë të madh Omer Kaleshi. Faleminderit për pikturën e cila tashmë zë vend të merituar në selinë tonë. Së shpejti edhe vendlindja e Omerit do të përfundon galerinë e merituar dhe të dedikuar
  enkas për veprat e tij.” – thotë Ahmeti

  /Derveni.info

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Vdes aktorja e madhe, Leze Qena

  Shuhet ikona e aktrimit kosovare, Leze Qena kandërruar jetë në moshën 85 vjecare, mengjesin e sotëm. Ajo ishte pjesë marrëse...

  Rama: Lasgushi u ngarkua në Stamboll me pajisje mbrojtëse për pacientët dhe mjekët

  Kryeministri Edi Rama ka njoftuar se Shqipëria po merr nga Turqia mjete mbrojtëse për personelin shëndetësor. Përmes një statusi në...

  Bashkimi Evropian do t’i ndajë 69 milionë euro Maqedonisë për të menaxhuar gjendjen me coronavirusin

  Ministri i Punëve të Jashtme, Nikolla Dimitrov tha se Maqedonisë së Veriut do t’i ndahen 69 milionë euro nga...

  MSH-Maqedoni: Mbani distancë prej dy metrash në markete

  Mbani distancë prej dy metrash kur shkoni në markete ose kur komunikoni me njerëzit, thonë nga Ministria e Shëndetësisë. “Në...

  - Marketing -

  - Marketing -
  - Marketing -