More

  Alpinistët e Sarajit vizituan Luginën e Valbonës


  Një grup alpinistësh nga Shoqata Malore “Gryka e Dervenit” Saraj këtë fundjavë udhëtuan rreth 400 kilometra në një drejtim për të vizituar Luginën e Valbonës dhe për tu ngjitur në Alpet shqiptare. Kjo ekspeditë e organizuar në këtë periudhë të vitit jep mundësi për ta shijuar një pamje mahnitëse të luginës së Valbonës dhe lloj-llojshmërinë e ngjyrave që e karakterizojnë vjeshtën.

  Aktivitetet e këtilla të cilat thuajse çdo fundjavë i organizon “Gryka e Dervenit” janë një mundësi e mirë për të gjith adhuruesit e natyrës dhe sportit për ta kaluar një fundjavë ndryshe dhe për të shijuar bukuritë natyrore të vendir por dhe rajonit.

  Më poshtë ju sjellim fotografitë mahnitëse të Luginës së Valbonës të realizuara nga Zufer Ramadani:

  /Dervenit.info

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Lajm i mirë për pensionistët! Ja vendimi i fundit i Qeverisë

  Nga sot deri të martën, bankat do të paguajnë pensionet e tyre për muajin nëntor. Edhe këtë muaj, për...

  Koloneli Besnik Emini avansohet në gradën e gjeneralit brigadier

  Presidenti Stevo Pendarovski i avancoi me dekret kolonelin Simeon Trajkovski dhe kolonelin Besnik Emini në gradën gjeneral brigadier. Gradat e...

  Maqedonia synon dekriminalizimin dhe legalizimin e marihuanës

  Në Maqedoninë e Veriut ka nisur debati për dekriminalizimin dhe legalizimin e marihuanës, pas deklaratës së kryeministrit, Zoran Zaev,...

  Rritet tregtia onlajn në kushtet e kovid

  Për shkak të korona-krizës, qytetarët i ndryshuan zakonet e konsumit. 36% prej tyre e kanë rritur vëllimin e blerjeve...