More

  Alpinistët nga Saraji vizituan luginën e Thethit

  Javën e kaluar Sh.B.A “Natyra” nga Saraji ka organizuar një vizitë në malet e Shqipërisë së Veriut, rrespektivisht në fshatin Theth ku kanë pasur mundësi ti shojojnë bukuritë e shumta të këtij rajoni. Për lexuesit e derveni.info ata kanë shpërndarë disa fotografi të bukura të cilat mund ti shijoni në vazhdim.

  Gjat vizitës dyditore ata vizituan Ujvaren e Grunasit, Shtëpinë e ngujimit dhe fshatin Theth.

  /Derveni.info

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Aksident në Hasanbeg, vdes sharraxhiu

  Një motoçikletë dhe makinë për prerjen e drunjve janë aksidentuar këtë mbrëmje në Hasanbeg të Shkupit, afër shkollës fillore,...

  Besmir Ismani nga Kondova pjesë e Akademisë së Futbollit pranë FFM-së

  Besmir Ismani nga Shkolla e Futbollit Saraj pranohet në Akademinë e Futbollit pranë FFM-së. Pas një gare tejet të...

  Jankullovska me pranga në duar dërgohet në gjykatë për seancë gjyqësore

  Ish ministrja e punëve të brendshme Gordana Jankulloska, e cila pardje u dërgua për vuajtje të dënimit në burgun...

  KUVEND:SOT DISKUTOHET PËR VENDIMET GJATË GJENDJES SË JASHTËZAKONSHME

  Propozimi i vendimeve për përcaktim të ekzistimit të gjendjes së jashtëzakonshme të miratuar nga presidenti i Republikës së Maqedonisë...