Home / DËRVENI / Alpinisti Xhemal Ramadani me pamje magjepse në Matkë

Alpinisti Xhemal Ramadani me pamje magjepse në Matkë

Të merresh me alpinizëm është më shumë se trimëri! Të ngjitesh në maje të maleve tona apo edhe në maje të vendeve tjera të Ballkanit, gjithsesi se duhet përgatitje speciale por edhe guxim dhe vullnet të madh.

Një pamje magjepse në Kanjonin e Matkës, sidomos shihet alpinisti Xhemal Ramadani, i cili është ngjitur në maje dhe ka bërë një foto që në shikim të parë është drithëruese.

Fotografi që ka më shumë se një mijë fjalë! Xhemali thot se e ka shkrepur para një kohe këtë foto dhe që vërtet është atraksion. Ai është nje ndër alpinistët më të spikatur shqiptarë në vendin tonë, dhe ndër bjeshkatarët e rajonit (Shqipëri, Kosovë) njihet si Mbreti i Matkës.

 

About Derveni Info

Check Also

Keqpërdoret uji, banorët e Matkës mbeten pa ujë

Banorët e Matkës vuajnë për ujë të pijshëm “Në këto ditë të nxehta përgjat gjith …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *