More

  Ambasadori i OSBE-së në Tiranë kërkon falje publike pas u ngriti gishtin e mesit protestuesve

  - Marketing -

  Pa kaluar 24 orë nga veprimi që indinjoi të gjithë, ambasadori i OSBE në Shqipëri, Bernd Borchardt ka kërkuar ndjesë publike.

   

  Në një reagim në llogarinë zyrtare të twitter-it të prezencës së OSBE, ambasadori thotë se respekton të drejtën e shqiptarëve për të protestuar.

  “Do të doja t’u kërkoja sinqerisht ndjesë atyre që mund të kem fyer dje. Unë e respektoj të drejtën e shqiptarëve për të protestuar paqësisht” – ka thënë ambasadori Borchardt.

  Mbrëmjen e së dielës, 13 tetor, Ambasadori i OSBE-së Berndt Borchard po dilte nga hyrja e një pallati ku banon kur një grup të rinjsh, protestues afër drejtorisë së policisë thërrisnin “Rama ik! Rama ik!

  Në një moment njëri prej tyre ka thënë “Shame on you”. Ambasadori ka reaguar duke treguar gishtin e mesit, por pa kthyer kokën pas. Një veprim i tillë është përsëritur dhe një herë të dytë.

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Kryemuftiu Tërnava viziton BFI

  Kryetari i Bashkësisë Fetare Islame të Republikës së Maqedonisë së Veriut, u.d. Reisul Ulema H. Hfz. Shaqir ef. Fetai,...

  Filloi asfalltimi i rrugës për Krushopek të epër

  Sot ka filluar asfalltimi i rrugës që lidh fshatrat Krushopek dhe Krushopek i epër. Ky projekt i shumëpritur nga...

  Ahmeti nga Gostivari: Më mirë Naseri se sa Zorani a Hristijani

  Shtabi Qendror Zgjedhor pranë Bashkimit Demokratik për Integrim në vazhdën e tubimeve nga qyteti në qyteti është duke marrë...

  Sela: Pritjet e qytetarëve dëshmojnë dështimin e qeverisjes aktuale

  Kryetari i Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela u bëri thirrje qytetarëve që të dalin sa më masivisht në zgjedhje,...

  - Marketing -

  - Marketing -
  - Marketing -