More

  Ambasadorja Bërns: Qytetarët po marrin pjesë në zgjedhje

  Ambasadorja amerikane, Kejt Mari Bërns shprehi kënaqësinë për pjesëmarrjen e qytetarëve në procesin demokratik zgjedhor në zgjedhjet e sotme të parakohshme parlamentare

  “Jam e lumtur që qytetarët e këtij vendi marrin pjesë në proces demokratik. Ekipi i Ambasadës së SHBA-ve, iu bashkëngjit OSBE-së, shoqërisë civile dhe monitoruesve ndërkombëtarë për monitorim të zgjedhjeve, dhe do të jem atje së bashku me ata”, shkroi në tuiterin saj zyrtar, ambasadorja Bërns. Ambasada e SHBA-ve i monitorin zgjedhjet me 41 monitorues të akredituar.

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Italia e mbyllur për Maqedoninë e Veriut, Shqipërinë dhe Kosovën deri më 7 shtator

  Gjatë orëve të natës, Këshilli i Ministrave i qeverisë Conte ka miratuar një dekret të ri përsa i përket...

  LSDM: Në bisedimet me BDI-në kemi rënë dakord në disa pika

  Nga LSDM-ja thonë se nga bisedimet e zhvilluara me BDI-në për formimin e shumicës parlamentare dhe krijimin e qeverisë...

  Maqedoni: Pasojat nga rikthimi i karantinës dhe kufizimeve tjera

  Respektimi i masave për mbrojtje nga koronav*irusi i ri, që shkakton sëmu*ndjen COVID-19 dhe jo rikthimi i masave kuf*izuese,...

  Moti sot në Maqedoni

  Moti në vend do të jetë me vranësira të ndryshueshme me periudha dielli dhe jostabil me shi lokal të...