More

  Ambasadorja e Amerikës: Qeveria të formohet në afatet e parapara

  Qeveria e re të formohet në afatet e parapara, me qëllim që të vazhdohet “beteja” kundër krizës shëndetësore të shkaktuar nga Covid-19. Në sistem parlamentar, çështja e kryeministrit është punë e shumicës parlamentare, ndërsa SHBA do të bashkëpunojë me të gjitha partitë politike në vend për të vazhduar rrugëtimi euro-atlantik i vendit, kështu është deklaruar ekskluzivisht në bisedë për gazetën “KOHA”, ambasadorja e SHBA-ve në Shkup, Kejt Mari Bërns

  /Derveni.info

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  LSDM: Në bisedimet me BDI-në kemi rënë dakord në disa pika

  Nga LSDM-ja thonë se nga bisedimet e zhvilluara me BDI-në për formimin e shumicës parlamentare dhe krijimin e qeverisë...

  Maqedoni: Pasojat nga rikthimi i karantinës dhe kufizimeve tjera

  Respektimi i masave për mbrojtje nga koronav*irusi i ri, që shkakton sëmu*ndjen COVID-19 dhe jo rikthimi i masave kuf*izuese,...

  Moti sot në Maqedoni

  Moti në vend do të jetë me vranësira të ndryshueshme me periudha dielli dhe jostabil me shi lokal të...

  Katër viiktima dhe 200 raste të reja me Covid 19

  Ministria e Shëndetësisë raportoi të shtunën për 4 pacientë të vdekur dhe 200 të infektuar me koronavirusin e ri...