More

  Ansambli DUFLLA Me Ide Kreative (Video)

  - Marketing -

  Virusi Korona që pezulloi të gjitha aktivitet kulturore e artistike në të gjithë botën, izoloi pothuajse mbarë botën. Mirëpo artist të ndryshëm në mbarë botën gjetën mënyrën e tyre duke u argetuar nëpërmjet Live Streaming-ut apo edhe nëpërmjet sfidave që organizoheshin në rrjetet sociale.

  Ansambli DUFLLA në këtë periudhë të pandemisë ka aritur të realizon këngën e Dervish Shaqës – Ani moj Shqipni mos thuj marrova, në një version ndryshe.

  Ideatori dhe realizuesi i projektit Ylber Idrizi njëherit edhe kryetar i ansamblit DUFLLA ndër tjerash theksoi se grupi i folklorit pranë ansamblit tonë pothuajse çdo natë realizon takime nga largësia me platformën ZOOM duke mos anashkaluar ushtrimet edhe këndimet që nganjëher caktojmë takime me gjith ansamblin për tu argëtuar me këngë popullore e folklorike që sadopak tjua heqim këtë monotoni që si pasojë e izolimit nuk mund të dalim të lirë.

  Puna dhe aktivitetet nga largësia janë e vetmja mënyrë për të qëndruar aktiv andaj jemi duke punuar edhe në projekte tjera që pritet javën e ardhshme ti publikojmë deklaroi kryetari i asnamblit DUFLLA, z. Ylber Idrizi.

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Në vetizolim edhe drejtori i Policisë financiare, Arafat Muaremi

  Shkup, 1 qershor – Drejtori i Policisë financiare, Arafat Muaremi është në vetizolim për shkak se ka qenë në kontakt...

  Prej sot subvencione për biçikleta dhe trotinetë elektrikë për shkupjanët

  Shkup, 1 qershor 2020  – Qyteti i Shkupit sot do t’i publikojë thirrjet publike për ndarjen e subvencioneve për biçikleta dhe...

  COVID19: Vazhdon trendi i rritjes së numrit të të infektuarve

  Ka vazhduar rritja e rasteve të reja të COVID-19. Gjatë ditës së djeshme, janë regjistruar 62 raste të reja,...

  Një ditë e bukur në mal, larg traumës së pandemisë

  "Sot, ne një grup adhuruesish të natyrës, nën organizimin e Shoqatës Malore "Gryka e Dervenit", për disa orë u...

  - Marketing -

  - Marketing -
  - Marketing -