More

  Arbana Osmani sapo zbuloi risinë e radhës

  Në gati 20 vite në jetën publike, në këtë vit pa dyshim Arbana Osmani është komentuar më së shumti.

  Jeta e saj private, ndarja nga bashkëshorti pas 16 vitesh, thashethemet për të ardhmen në tëlevizion dhe romanca e re ishin disa prej pikave për të cilat Osmani mbushi mediat rozë.

  Megjithatë, gjithë ky vlug i zhvillimeve duket të mos e ketë penguar prezantuesen në punët e saj.

  Krahas emisionit në të cilin është edhe autore, ajo përgjatë kësaj kohe ka bërë gati një tjetër libër me receta gatimi. Ka qenë vetë Arbana që përmes një postimi ka bërë të ditur lajmin ku shprehet:

  ‘Jam shumë e lumtur të ndaj me ju një projekt për të cilin po punoj prej kohësh. Gjashtë vite, pas librit tim të parë me receta gatimi, më në fund erdhi momenti për një të dytë… “Receta për 5 minuta” së shpejti për të gjithë ju që keni besuar tek une, gjithmonë’.

  Këtë vjeshtë, opsionet e recetave duket se do të na zgjerohen përmes këtij libri për një prej pasioneve më të mëdha të prezantueses – gatimin.

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Dajak dhe grushta ndaj policisë?! (Video)

  Një rrahje në mes të dy policëve dhe dy qytetarëve ka ndodhur sonte në Ferizaj. Pamjet janë bërë virale ndërkohë...

  Biznesmeni i njohur kosovar ndërron jetë në spitalin e Shkupit

    Drejtori i birrarisë Peja, Ernest Jusufi, ka ndërruar jetë, para disa ditëve në njërin nga spitalet e Shkupit. Dyshohet se...

  Protestuesit kanë vërshuar rrugët e gjashtë qyteteve të Maqedonisë së Veriut

  Në gjashtë qytetet të Maqedonisë së Veriutka filluar protesta kundër shtrenjtimit të paralajmëruar të energjisë elektrike nga Komisioni Rregullator...

  Qeveria e Kosovës vendos t’i hapë kufijtë me vendet fqinjë

  Qeveria e Kosovës, e drejtuar nga Kryeministri Avdullah Hoti, në pajtim me Rregulloren e Punës, ka mbajtur mbledhje korresponduese,...