More

  Arrestohet ish-deputeti për hyrje të paautorizuar në sisteme kompjuterike

  - Marketing -

  Ish-deputeti Lubomir Josifovski mbrëmë është arrestuar dhe dorëzuar në stacionin policor BEKO për tu intervistuar.

  Me urdhër të Prokurorisë publike ish –deputeti është arrestuar mirëpo deri më tani nuk janë shpalosur më shumë detaje mbi këtë rast.

  Siç mëson Alsat nga burime jozyrtare ai akuzohet për veprën penale “kyqje të pa autoritzuar në sisteme kompjuterike”.

  Sipas burimeve të Alsat ish-deputeti po hetohet për hyrje të paautorizuar në sistemin e Regjistrit Qëndror.

  Më shumë detaje priten të shpalosen gjatë ditës.

  Kujtojmë se Lubomir Josifovski ka qenë deputet nga radhat e PRSD-së.

   

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Riaseti i BFI-së shkarkoi Sulejman Rexhepin

  Prej sot, Sulejman Rexhepi nuk do të drejton me Bashkësinë Fetare Islame të Republikës së Maqedonisë së Veriut. Ky...

  Covid-19, gjendja alarmante në Çair, Gazi Babë e Saraj

  Numri i rasteve aktive në nivel të komunave të Qytetit të Shkupit është 210. Ndonëse se situata më e...

  Zhelina përfiton rreth 750.000 euro nga Qeveria

  Është nënshkruar sot memorandumi për shfrytëzimin e mjeteve për pesë projekte madhore në komunën e Zhelinës mes kreut të...

  Lajmi i fundit: Zgjatet orari për kafentë dhe restoranet

  Qeveria e Republikës së Maqedonisë së Veriut miratoi vendimin me të cilin shtyhet deri në orën 22:00 orari i...

  - Marketing -

  - Marketing -
  - Marketing -