More

  Arrihet Marrëveshje me Kosovën

  - Marketing -

  Nga takimi që patën sot në nivel ministrash përfaqesuesit e R.Maqedonisë se Veriut dhe R.Kosovës, menjëherë pas takimit në rrjetet sociale Ministri i Ekonomisë Kreshnik Bekteshi njofton:

  “Arrihet marrëveshje me Kosovën. Ne jemi të bindur dhe besojmë se Kosova në afat sa më të shkurtër (ashtu siç u dakorduam) deri javën a ardhëshme ti sigurojë kushtet e nevojshme që të mund të kemi import të peshkut dhe vezëve të peshkut në Maqedoninë e Veriut.
  Që nesër edhe me shkrim do të njohtojmë se në momentin kur të krijohen kushtet për ne nuk do të jetë kurfarë problemi importimi i peshkut dhe vezëve te tyre me çrasrt presim që më pas të tërhiqene dhe barrierat për mjaltë dhe patate.“

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Sot në Sh.M Q.Sh. “SARAJ”- SHKUP, u mbajt dhe pjesa e fundit e projektit Integrimi Ndëretnik në Arsim-INA, i mbështetur nga USAID

  Sot në Sh.M Q.Sh. "SARAJ"- SHKUP, u mbajt dhe pjesa e fundit e projektit Integrimi Ndëretnik në Arsim-INA, i...

  Vandalizohet tabela në gjuhën shqipe

  Disa huliganë deritani të panjohur në Qytetin e Shtipit dje kanë thyer e shkatërruar tabelat në tre gjuhë, maqedonisht,...

  Nga mesnata çmime të reja të derivateve të naftës

  Komisioni Rregullator për Energjetikë (KRRE) gjatë ditës së sotme vendosi për rritjen e çmimeve të derivateve të naftës për...

  NEWBORN – NDRYSHON PAMJE, KËSHTU PO DUKET SOT

  Pamja e monumentit “NEWBORN” çdo 17 shkurt ndryshon duke përçuar një mesazh për Ditën e Pavarësisë së Kosovës. Këtë vit...
  - Marketing -
  - Marketing -