Home / DËRVENI / Asfaltohet rruga nr.6 në Saraj

Asfaltohet rruga nr.6 në Saraj

Sot u bë asfaltimi i rrugës numër 6 në Saraj. Bëhet fjalë për një projekt prej 6 mijë metër sipërfaqe katrorë. Është investimi përbashkët I komunës dhe Ndërmarrjes “Rrugë dhe Rrugica”.
Kjo rrugë do të bëjë qarkullimin më funksional të banorëve të Sarajit, në sferën e komunikacionit lokal për Sarajin.

Ajo që ra në sy në këtë përurim ishte pjesmarja më e madhe e funksionarëve lokal , se sa e qytetarëve./derveni.info

 

About Derveni Info

Check Also

Maqedonia si Zvicrra: “Blicat” do të fotografojnë, dënimet do të vinë në shtëpi me postë!

Ministria e punëve të brendshme është duke përgatitur ndryshime ligjore me qëllim që të vendoset …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *