More

  Asfaltohet rruga regjionale Shkup-Tetovë


  Gjatë ditës së sotme (e Enjte) deri në ora 17.00 është e bllokuar rruga regjionale në Grupcin, për shkak të punimeve që do të kryhen nga realizuesi i punimeve,rrespektivisht asfaltimit të rrugës
  Njoftohen banorët e komunave Saraj dhe Zhelinë që për qarkullim të shfrytëzojnë autostradën.
  Realizimi i punimeve të kësaj rruge finansohet nga Ministria për Transport dhe Lidhje e RMV.

  /Derveni.info

  Zyra per informim
  Komuna e Zhelinës

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Në 24 orët e fundit, 1160 raste të reja dhe 30 të vdekur nga KOVID-19 në Maqedoni

  Ministria e Shëndetësisë informon se në 24 orët e fundit janë bërë 2864 testime ndërsa janë regjistruar 1160 raste...

  VMRO vërshon rrugët e Shkupit

  VMRO-DPMNE-ja opozitare sonte mban protestë me automobila, për, siç kumtoi partia, “mbrojtjen e linjave kombëtare të kuqe të cilat...

  Cërvenkovski sulmon Zaevin

  Ish-Presidenti i Maqedonisë, Branko Cërvenkovski, pas 7 vitesh heshtjeje në skenën politike, sot për herë të parë ka reaguar...

  Deputeti Kamberi shpalos flamurin shqiptar në Parlamentin Serb, Daçiq reagon ashpër!

  Në këto momente po vazhdon seanca e parlametit të Serbisë ku përsëri deputeti shqiptar ka shkaktuar “termet” të vërtet...