More

  ASH-AAA: MEPSO dhe ELEM të heqin dorë nga shtrenjtimi i energjisë elektrike, çmimi të lirohet për 20%

  Rritja e çmimit të energjisë elektrike për 7.4 % është rritje drastike që nuk do të ishte arsyetuar as në kohë normale, e aq më pak mund të arsyetohet në kohë krize kur qytetarët i kanë të ardhurat e zvogëluara.
  Në vend se të ndihmohen qytetarët po ballafaqohen gjithnjë e më shumë me shpenzime shtesë.

  Arsyetimi se kjo rritje bëhet për shkak të të ardhurave të zvogëluara në këtë sektor është skandaloz, pasi që qytetarët kanë paguar dhe vazhdojnë të paguajnë faturat e rrymës elektrike edhe në kohë krize pa asnjë dallim.

  Të revoltuar si çdo qytetar i vendit tonë, koalicioni ASh-AAA kërkon tërheqje të menjëhershme të vendimit të Komisionit Rregullator! Shteti ka për obligim t’u del në ndihmë qytetarëve në vend se t’i ngarkojë ata me rritje çmimesh të pa baza.

  Si shtet që aspiron Bashkimin Evropian kemi obligim të sillemi në frymë evropiane dhe t’u përshtatemi praktikave evropiane që qytetarin gjithmonë e kanë në rend të parë!

  Në këtë drejtim koalicioni ASh-AAA kërkon që çmimi i energjisë elektrike të zvogëlohet për 20% minimumi me qëllim që qytetarët të kenë lehtësi deri në tejkalimin e pandemisë, ndërkaq të rishikohet edhe tarifa industriale për bizneset. Ne si koalicion jemi të gatshëm që me çdo kusht t’u dalim në krah qytetarëve duke i mbështetur plotësisht në kërkesat e tyre.

  Koalicioni Aleanca për Shqiptarët dhe Alternativa

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Ali Ahmeti fton liderët e partive shqiptare në takim më 13 gusht

  Lideri i Partisë fituese të zgjedhjeve të 15 Korrikut Ali Ahmeti i ka ftuar gjithë liderët tjerë të partive...

  Spërkatje me aeroplan kundër mushkonjave në Shkup

  Sot në mëngjes po zbatohet spërkatje me aeroplan kundër mushkonjave në rajonin e Qytetit të Shkupit. Me këtë, siç kumtoi...

  Mot me diell, pasdite me të reshura dhe bubullimë

  Moti sot në vend do të jetë me vranësira të ndryshueshme, me periudha dielli dhe jostabil me shi lokal...

  Italia e mbyllur për Maqedoninë e Veriut, Shqipërinë dhe Kosovën deri më 7 shtator

  Gjatë orëve të natës, Këshilli i Ministrave i qeverisë Conte ka miratuar një dekret të ri përsa i përket...