Home / Derveni Info

Derveni Info

Dy hidroplanë nisen drejt Lubinit

Vatrën e zjarrit që nga mëngjesi i sotshëm ka kapluar një pjesë të pyjeve për rreth fshatit Lubin, zjarrfikësit ende nuk kanë arritur ta shuajnë plotësisht. Me kërkesë të Komunës së Sarajit, dy hidroplanë të Drejtorisë për Mbrojtje dhe Shpëtim rreth orës 17 kanë fluturuar mbi zonën e përfshirë nga …

Read More »

Vatër e re zjarri shpërthen në Lubin të Sarajit

Para pak çastesh ka shpërthyer edhe një vatër e re zjarri në fshatin Lubin të Komunës së Sarajit. Lajmin për Alsat e ka konfirmuar vetë drejtori i zjarrfikësve Vlladimir Simonovski, i cili është nisur për në vendngjarje për të parë nga afër situatën. Aktualisht po intervenohet me tre ekipe të …

Read More »

Përfundon rikonstruimi i urës Goce Dellçev

Rikonstruimi i urës Goce Dellçev ka përfunduar dhe me këtë është normalizuar edhe trafiku. Vozitësit të cilët e frekuentojnë këtë rrugë shprehen të kënaqur nga fakti se ditëve të kaluara derisa kanë zgjatur punimet, është shkaktuar një kaos i vërtet, madje duke pritur edhe nga 40 minuta për ta përshkruar …

Read More »

“Reket”, Janeva nesër përball Ruskoskës

Prokurorja Speciale Katica Janeva nesër do të dëshmoj për rastin “Reket”, kjo pasi zëri i saj u dëgjua në bisedat e publikuara mes Bojan Jovanovskit (Boki 13) dhe Orce Kamçevit. Ftesën që ka marr Jaeva për të martën në orta 10:00 e kanë konfirmuar edhe nga Prokuroria për Krim të …

Read More »

Keqpërdoret uji, banorët e Matkës mbeten pa ujë

Banorët e Matkës vuajnë për ujë të pijshëm “Në këto ditë të nxehta përgjat gjith muajit gusht ujë kemi pasur vetëm 2-3 orë në ditë.” Kështu e nis rrëfimin e tij V.F banor i Matkës i cili i shkruan redaksisë tonë për problemin me ujë të pijshëm që kanë banorët …

Read More »

Arbana Osmani sapo zbuloi risinë e radhës

Në gati 20 vite në jetën publike, në këtë vit pa dyshim Arbana Osmani është komentuar më së shumti. Jeta e saj private, ndarja nga bashkëshorti pas 16 vitesh, thashethemet për të ardhmen në tëlevizion dhe romanca e re ishin disa prej pikave për të cilat Osmani mbushi mediat rozë. …

Read More »

Incident: Plagosje me armë zjarri

Një person ka mbetur i plagosur në Haraçinë të Shkupit. Informatat e para nga burimet e Alsat thonë se personi është plagosur me armë zjarri. I plagosuri është dërguar për ndërhyrje të menjëhershme në Qendrën Klinike në Shkup. Policia për momentin është në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e …

Read More »