More

  Avni Rustemi dhe Driton Lleshi takuan kryetarin e Komitetit Olimpik të Maqedonisë

  Zëvendës drejtori i Agjencisë për rini dhe sport z. Avni Rustemi dhe kryetari i Federatës së Kajakut në Maqedoninë e Veriut Drilon Lleshi takuan në ambientet e Komitetit olimpik të Maqedonisë kryetarin e ri të këtij institucioni Daniel Dimevski.

  Zv. drejtori Rustemi, i uroj suksese kryetarit të posazgjedhur të Komitetit olimpik në Maqedoni Daniel Dimevski për detyrën e re dhe bashkëpunim sa më të mirë me ARS si institucion shtetëror e cila kujdeset për sportin dhe uroj që të tejkalohen pengesat e deritanishme dhe të arrihet në qëllimet e pritura.

  Në takim u diskutua edhe për sfidat dhe detyrat që duhet të ndërmerren nga institucionet tona që sa më shumë të rrisim nivelin e sportit në vend.

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Qeveria sonte emëroi drejtorë të rinj. Ja emrat..

  Shkup, 24 nëntor – Qeveria e Maqedonisë së Veriut në seancën e sotme vazhdoi me shkarkimin dhe emërimin e...

  Xhaka nuk dëshiron të largohet nga Arsenali

  Granit Xhaka duket se nuk e ka në plan të largohet nga Arsenali edhe pse disa vite.   Mesfushori shqiptar me...

  BESIMI: Ekonomi e shëndoshë dhe financa të shëndosha

  „Shëndet“ është fjala kyçe për propozim-buxhetin për vitin 2021, meqë ajo që është më e rëndësishme dhe më parësore...

  “GRUEVSKI POSEDON TELEVIZION NË KOSOVË”, ABAZI TREGON EMRIN E TIJ

  Ish zv.kryeministri i Kosovës dhe zyrtari i lartë i VV-së, Haki Abazi, në një status në Fejsbuk ka aluduar...