More

  Babai i Dua Lipës: Nuk jam kosovar, por jam shqiptar i Kosovës

  Babai i këngëtares shqiptare Dua Lipa,  Dukagjin Lipa është revoltuar me të gjithë personat që  përdorin termin “kosovarë”.

  Ai është shprehur me këmbëngulje për moderatorin Adi Krasta se nuk është kosovar, por është shqiptar.

  “Unë jam shqiptar, unë nuk jam kosovar, unë jam shqiptar nga Kosova. Dua Lipa është shqiptare që ka lindur në Britani”, tha Dukagjin Lipa.

  Ky i fundit në një artikull dedikuar baballarëve më të pashëm të personave të famshëm nga ndërkombëtarja “The Sun”, është cilësuar si një mashkull me tipare shumë tërheqëse. Ai ka qenë gjithmonë në qendër të mediave, pasi Dua flet shpesh publikisht për të atin.

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Grubi: Ideja për subvencionim të punësimeve në bazë etnike është përfaqësim i drejtë dhe adekuat i të gjithëve

  Nuk ka asgjë kontestuese në idenë për subvencionim shtetëror kompanitë të cilat  do të punësojnë pjesëtarë të bashkësive etnike....

  “NUK KEMI KRYER VRASJE MIZORE”. Rasti “Sazdo” u shqyrtua në Gjykatën e Apelit në Shkup

  Të akuzuarit Besir Bela dhe Skender Demiri, kërkuan drejtësi nga Gjykata e Apelit, ndërsa mohuan të kenë patur plan...

  Numër rekord i të infektuarve, 535 gjatë 24 orëve të fundit dhe 6 viktima

  Ministria e Shëndetësisë, informoi se gjatë 24 orëve të fundit nga 2445 testime të realizuara, 535 persona kanë rezultuar...

  Linja hekurudhore, drejtori Halili pret në takim zv.ministrin shqiptarë Shkreli dhe drejtorin Durmishi

  Drejtori gjeneral i NP për infrastrukturën hekurudhore Hekurudhat e Republikës Maqedonisë së Veriut, Festim Halili sot priti në takim...