More

  Banorët e Llaskarcës humbin durimin për ujësjellësin e premtuar


  Banorët e fahatit Llaskarcë duket se po humbin durimin për ujësjellësin e premtuar i cili assesi të ndërtohet. Banorët e Llaskarcës edhe pse janë vetëm 5 km larg burimit të ujit ‘Vrella’ në Raçe prej nga furnizohet i gjith Shkupi me ujë të pijshëm, vazhdojnë të mbeten pa ujësjellës edhe përkundër premtimeve 20 vjeçare. Ata furnizohen me ujë për pije nga puset e veta private dhe nga një burim afër fshatit, por nuk kanë rrjet të çertifikuar të ujësjellësit ngjajshëm si edhe banorët e Bukoviqit.

  Duket se ata po humbin durimin dhe shpresat nga premtimet e kota të pushtetit lokal, dhe këto ditë kanë aktualizuar debatin në fshat për atë se a duhet të priten autoritetet apo të vetorganizohen që vet ta zgjedhin këtë çështje në formë private. Në facebook profilin e fshatit kanë postuar pyetjen për banorët e fshatit, që po e shihni më poshtë:

  Ndryshe në zgjedhjet e fundit lokale ujësjellësi i Laskarcës dhe Bukoviqit ishte një nga premtimet kryesore të kandidatëve për kryetar komune të Sarajit.

  /Derveni.info

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Konkurs për 280 punësime në postë, ja sa do të jetë rroga (Dokument)

  Postat e Maqedonisë së Veriut kanë shpallur konkurs për punësimin e 280 postierëve. Nuk dihet nëse konkursi është për...

  Zvicra vendos kushte për ata që udhëtojnë nga Maqedonia

  Nga Zvicra vjen një lajm i cili me gjasë do të prish shumë plane udhëtimi për shumë njerëz, pak...

  Ahmeti priti në takim lamtumirës ambasadorin e Greqisë

  Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim Ali Ahmeti ka pritur sot në takim lamtumirës ambasadorin e Greqisë  Dimitris Janakakis...

  Zv/Ministri Bushi angazhohet për kushte më të mira të policisë

  Zëvendësministri i Punëve të Brendshme Nazim Bushi ka inspektuar nga afër rikonstruimin e stacionit policor në Zherovjan komuna e...