More

  Banorët e Raçes në aksion, vet e rregullojnë rrugën e fshatit

  Me inicijativë të një banori të fshatit Raçe konkretisht z.Qamil Hozha, i cili me vet financim ka ndërhyrë dhe është zgjeruar një pjesë e rrugës në fshatin Rashçe. Rrugë kjo shumë e frekuentuar dhe me rëndësi për fshatin. Njëherit, banorët shprehin mirënjohje edhe për familjen Tanallari dhe zemërgjërësinë e tyre për të lejuar zgjerimin dhe rikonstruimin e rrugës.

  /Derveni.info

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Konkurs për 280 punësime në postë, ja sa do të jetë rroga (Dokument)

  Postat e Maqedonisë së Veriut kanë shpallur konkurs për punësimin e 280 postierëve. Nuk dihet nëse konkursi është për...

  Zvicra vendos kushte për ata që udhëtojnë nga Maqedonia

  Nga Zvicra vjen një lajm i cili me gjasë do të prish shumë plane udhëtimi për shumë njerëz, pak...

  Ahmeti priti në takim lamtumirës ambasadorin e Greqisë

  Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim Ali Ahmeti ka pritur sot në takim lamtumirës ambasadorin e Greqisë  Dimitris Janakakis...

  Zv/Ministri Bushi angazhohet për kushte më të mira të policisë

  Zëvendësministri i Punëve të Brendshme Nazim Bushi ka inspektuar nga afër rikonstruimin e stacionit policor në Zherovjan komuna e...