More

  Bashkësia Lokale e fshatit Radushë me kërkesë deri te Komuna e Sarajit , për mungesën e transportit publik

  - Marketing -

  Fshati Radushë përballet me mungesën e transportit publik, me çka ju bën më të vështirë jetën banorëve. Bashëksisë Lokale e fshatit Radushë ka bërë kërkesë deri tek Komuna e Sarait që të zgjidh këtë problem, duke vënë në funksion linja të rregullta të transporti Shkup – Radushë , njofton derveni.info.

  ”Duke patur parasyshë nevojat e përditshme të qytetarëve të f.Radushë me qytetin e Shkupit në sfera të ndryshme si punëtor student , nxënës etj.

  Bashkësia Lokale e f.Radushë ka vendosur të parashtrojë kërkesë deri te Komuna e Sarajit si organ kompetent që të zgjidh problemin e transportit publik dhe të lëshojë në funksion një autobus me drejtimin Shkup-Radushë dhe anasjelltas.

  Shpresojmë se kërkesa jonë do të merret parasyshë” thuhet në kërkesën e tyre drejtuar Komunës së Sarajit./derveni.info

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Vritet me thikë një person në fshatin Batincë

  Sipas informatave jozyrtare në një zënkë mes dy familjeve në fshatin Batincë të Shkupit, ka mbetur i vdekur një...

  Arben Ziberi: Më 15 korrik pres mbështetje masovike për politikat e Ali Ahmetit

  Karvani i BDI-së në Saraj sot vizitoi fshatrat Arrnaqi dhe Bojanë. Në takimet me banorët u prezentua platforma zgjedhore...

  Mickoski: LSDM premtoi shoqëri për të gjithë, po doli një shoqëri për një familje

  Kryetari i VMRO DPMNE-së, Hristijan Mickoski nga Petroveci sot theksoi se Maqedonia aktualisht është e okupuar nga një qeveri...

  NASER ZIBERI: Fitorja jonë nuk është në dëm të qytetarëve, por në dëm të LSDM-së dhe VMRO-së

  Kandidati për Kryeministër në Republikën e Maqedonisë së Veriut, Naser Ziberi së bashku me Shtabin Qendror Zgjedhorë të BDI-së,...

  - Marketing -

  - Marketing -
  - Marketing -