More

  BDI: Shëndeti në vend të parë, respektoni masat e kujdesit

  - Marketing -

  Në mbledhjen e sotme të shtabit qëndror zgjedhor të thirrrur nga Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, z. Ali Ahmeti, u shqyrtua situata aktuale në vend, masat për kujdes dhe hapat për rimëkëmbje ekonomike.

  Të gjithë bashkarisht synojmë kthimin sa më të shpejt në normalitet dhe ta rindërtojmë e përforcojmë ekonominë tonë, por çdo kthim në rutinën e përditshme me doemos duhet të përcillet me respekt të pakomprokis të masave për kujdesi nga qytetarët që të parandalohet rritja e numrit të të infektuarve.

  Mosrespektimi i masave dhe mospasja e kujdesit mund të shkakton pasoja të paparashikueshme afatgjata që do ta lëndojnë gjithë shoqërinë.

  Prandaj, Shtabi Qëndror Zgjedhor i BDI, në përputhje me rrethanat e reja dhe parashikimet për javët në vijim, do të zhvillojë konsultime intenzive me institucionet dhe ekspertët dhe vlerësimet dhe vendimet e veta do ti vendos në përputhje me sygjerimet e ekspertëve të cilat nuk guxojnë të ndikohen politikisht, por të sillen me përgjegjësi për shëndetin publik.

  BDI apelon deri tek qytetarët që ti respektojnë masat e kujdesit, mbajtjen e maskave mbrojtëse, distancën fizike, të evitojnë çdo mbledhim dhe të mbajnë higjienën personale në nivel.

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Mickoski: Jam i bindur se VMRO-DPMNE do të fitojë në zgjedhjet parlamentare

  Lideri i opozitës Hristijan Mickoski të premten shkurtimisht vizitoi MEDIAL-n ku në studion tonë e regjistruam video-intervistën në kuadër...

  Bllokohen mbi 1 mijë mërgimtarë në kufirin Serbi-Hungari, Kroacia bllokon kufirin

  Për shkak të rritjes së numrit të madh të viktimave dhe të infektuarve në Serbi nga koronavirusi, Kroacia posa...

  Moti sot në Maqedoninë e Veriut

  Moti sot pritet të jetë me diell dhe me vranësira mesatare. Gjatë pasdites në pjesët perëndimore të vendit pritet...

  Bilall Kasami e mbush Tetovën me billbordat “можеме” 

  Koalicioni multietnik “можемe” si asnjëherë më parë dhe akoma i hershëm për shkak të kontradiktave të mëdha midis shqiptarëve...

  - Marketing -

  - Marketing -
  - Marketing -