More

  Bekteshi: Kazinot dhe bixhozi larg vendbanimeve

  - Marketing -

  Ministri i Ekonomisë, Kreshnik Bekteshi nëpërmes një statusi në rrjetin social “facebook”, ka reaguar duke thënë se nëse ekziston kusht i distancës për të hapur një barnatore, duhet të ekzistojë kushti i dislokimit të kazinove dhe objekteve të tjera të lojërave të fatit.

  “Kur ekziston kushti i distancës për të hapur një barnatore e cila shërben për nevojat e qytetarëve, atëherë është a pakuptimtë pse mos të ekzistoj kushti i dislokimit të kazinove dhe objekteve të lojërave të fatit e të cilat nuk janë në dobi të qytetarëve. Kazinot dhe bixhozi larg vendbanimeve”, ka shkruar Bekteshi.

  Ndryshe, miratimi i ligjit për dislokimin e objekteve të lojërave të fatit është në procedurë parlamentare. Kujtojmë, Kuvendi i RMV-së pritet që të shpërbëhet të mërkurën.

  /Derveni.info

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Vjosa Osmani tregon se a do ta braktisë LDK-në

  Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, tha se nuk do të largohet nga LDK-ja, edhe pas zhvillimeve të...

  KoronaVirusi: Infektohet një kryetar komune

  Virusi Korona po merr vrull në vendin tonë dhe politikanët nuk janë imun ndaj saj. Kryetari i parë i...

  A ka funksionarë shtetrorë të infektuar me Covid19?! Përgjigjet Ministri..

  Asnjë person i emëruar apo i zgjedhur në Qeveri nuk është në grupin te të cilët ekziston indikacion për...

  Maqedoni: Mijëra puntorë mbeten të pa punë

  Gati 15,000 punëtorë të hotelierisë janë larguar nga puna që nga paraqitja e koronavirusi. Hotelierët njoftojnë se nuk do...

  - Marketing -

  - Marketing -
  - Marketing -