More

  BESA cakton drejtorët, ja emrat

  Abdush Demiri është propozimi i Besë për drejtorin e Agjencionit për Punësim, Adnan Aziri, nëse merr leje nga qeveria, do të ulet në Hekurudha dhe Transport, Senat Ahmeti në inspektoratin e vetëqeverisjes lokale. Propozimet e tjera për pozitat e drejtorit, sipas informacionit nga Besa, duhet të vendosen gjithashtu nga degët e partisë, përcjell FLAKA.

  Këto propozime u miratuan sonte në një takim në Besa dhe do t’i propozohen Zaevit në përputhje me shpërndarjen e pozicioneve për drejtorit midis Zaevit, Ahmetit dhe Kasamit.

  Sipas informacionit, me datë 24 të këtij muaji pritet të emërohen disa drejtor në seancë qeveritare.

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  NATO uron Shqipërinë për 28 nëntorin

  NATO ka uruar Shqipërinë për ndër të 108 vjetorit të pavarësisë, njofton Insajderi. Përmes një urimi në Facebook, nga Organizata...

  Ziadin Sela: Festa e Flamurit na bashkon si gjithmonë

  Kryetari i Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela ka uruar gjithë shqiptarët me rastin e Flamurit.     “Të dashur shqiptarë, 28 Nëntori,...

  Për mos mbajtje të maskës janë sanksionuar 639 persona

  Gjatë 24 orëve të kaluara në territorin e Republikës së Maqedonisë së Veriut, lidhur me masën për mbajtjen e...

  ALI AHMETI: Flamuri ka mbajtur shpirtin tonë gjallë, gëzuar festën të gjithë shqiptarëve

  Fjalimi integral i kryetarit të BDI-së z.Ali Ahmeti në akademinë solemne organizuar me rastin e 28 nëntorit-Ditës së Flamurit...