More

  Besmir Ismani nga Kondova pjesë e Akademisë së Futbollit pranë FFM-së

  Besmir Ismani nga Shkolla e Futbollit Saraj pranohet në Akademinë e Futbollit pranë FFM-së. Pas një gare tejet të ngushte Besmir Ismani arriti që të bëhet pjesë e Akademisë së Futbollit pranë FFM-së. Pjesë e garës ishin edhe Omer Sulejmani dhe Andi Rexhallari. Rexhallari kaloi dy fazat e para të seleksionimit, u fut në raundin preliminar por nuk arriti që të bëhet pjesë e Akademisë së Futbollit-FFM. Në emër të FC Saraj Besmirit i dëshirojmë shëndet dhe suksese të mëtejme.

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Të dielën fillon llogaritja dimërore e kohës në Maqedoni

  Llogaritja verore e kohës për vitin 2020 përfundon më 25 tetor në orën 03:00, kështu që akrepat do të...

  Buxhovi: Gjuhës shqipe në Maqedoni i duhet barazi kushtetuese dhe jo ligjore

  Historiani dhe publicisti Jusuf Buxhovi ka komentuar zhvillimet lidhur me zvarritjen e procesit të zbatimit zyrtar të gjuhës shqipe...

  Gjykata turke 12 vjet burg për “Polat Alemdar” !!!

  Aktori Necati Sasmaz, i njohur për publikun për rolin e tij si Polat Alemdar në serialin “Lugina e Ujqërve”,...

  Rritje e frikshme e rasteve të reja dhe vi ktimave nga Covid19 në Maqedoni

  Maqedonia dje ka regjistruar 641 raste të reja me koronavirus, 12 të vd ekur dhe 233 të shëruar. Sipas raportit...