More

  BFI: Poshtërsitë e rastit “Monstra” diheshin qysh atëherë

  - Marketing -

  Rasti “Monstra” ka vazhduar këto ditë me leximin e sms-porosive të ish-kryeministrit Nikolla Gruevski dhe të ish-ministres së Punëve të Brendshme Gordana Jankullovska nga gjykatësi Ognen Stavrev në Gjykatën Penale në Shkup.
  Azilanti i Budapestit në një porosi me një bashkëbisedues, emri i të cilit nuk bëhet i ditur, ka shkruar: “Ndonjë organizatë e grave ose KOM-i le t’i replikojë BFI-së. Po i bie se shqiptarkat mund të ruajnë tanke në shtëpi dhe policia asgjë nuk mund t’u bëjë ngase janë gra myslimane.” Të njëjtin mesazh në disa vende e ridërgon G. J., e cila ka shtuar: “Është turp këtë që po na e bëjnë këto kafshë.”
  Çfarë mund të thuhet për këto qëndrime dhe veprime fashiste?! Qysh atëherë Bashkësia Fetare Islame ka qenë shumë e qartë dhe këtë e ka paraqitur në qëndrimin e protokolluar të Rijasetit me nr. 03-279, dt. 10.05.2012, të nënshkruar nga Reis’ul-Ulema h. Sulejman ef. Rexhepi, Kryetar i Bashkësisë Fetare Islame të Republikës së Maqedonisë (së Veriut).
  Në vazhdim po e japim të plotë Qëndrimin, tejet anticipues sa u përket poshtërsive të pushtetit të atëhershëm rreth rastit “Monstra”.

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Një ditë e bukur në mal, larg traumës së pandemisë

  "Sot, ne një grup adhuruesish të natyrës, nën organizimin e Shoqatës Malore "Gryka e Dervenit", për disa orë u...

  Muça: Kalaja e Shkupit nuk do jetë kurrë e braktisur, ne po ia rikthejm bukurinë me punën tonë!

   “Kalaja e Shkupit nuk do jetë kurrë e braktisur, ne po ia rikthejm bukurinë me punën tonë!  Shumë shpejt do...

  Ky është kabineti i Kryeministrit Hoti

  Javën e ardhshme pritet që të formohet qeveria e re e Kosovës, ndërsa "Koha.net" ka publikuar sot një listë,...

  Muhamed Zeqiri , i infektuar me COVID-19, bashkë me bashkëshorten dhe foshnjën 3 muajsh

  Ndërsa në 24 orët e fundit nga kryerja e 771 testeve kanë rezultuar pozitiv me COVID-19, 62 persona, Presidenti...

  - Marketing -

  - Marketing -
  - Marketing -