More

  Birëson vajzën me Sindromën Dawn që e kishin refuzuar 20 familje

  Luca Trapanese, 41-vjeç, nga Napoli, adoptoi vogëlushen Alba pasi ajo u refuzua nga 20 familje kur ishte vetëm 13 ditë pasi nëna e saj e dha për birësim për shkak të gjendjes së saj.

  Trapanese donte të bëhej baba dhe ata i thanë që meqë ishte homoseksual, ai do të mund të birësonte vetëm një fëmijë me “nevoja të veçanta”, transmeton KosovaPress.

  Luca nuk u shqetësua pasi që tërë jetën ishte vullnetar për të ndihmuar njerëzit me aftësi të kufizuara.

  “Unë jam vullnetar dhe kam përvojë. Kjo vajzë e vogël ka sjellë shumë lumturi në jetën time dhe më ka mbushur jetë. Jam krenar që jam babai i saj”, tha ai për Bored Panda.

  Ai gjithashtu publikoi një libër për jetën e tij me Albën e vogël.

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Nuhiu i nënshkroi aktet për emblema dygjëhësore të policisë

  Ministri i Punëve të Brendshme, Agim Nuhiu publikoi në Fejsbuk se janë nënshkruar aktet normative për emblemat e uniformave...

  Ali Ahmeti fton liderët e partive shqiptare në takim më 13 gusht

  Lideri i Partisë fituese të zgjedhjeve të 15 Korrikut Ali Ahmeti i ka ftuar gjithë liderët tjerë të partive...

  Spërkatje me aeroplan kundër mushkonjave në Shkup

  Sot në mëngjes po zbatohet spërkatje me aeroplan kundër mushkonjave në rajonin e Qytetit të Shkupit. Me këtë, siç kumtoi...

  Mot me diell, pasdite me të reshura dhe bubullimë

  Moti sot në vend do të jetë me vranësira të ndryshueshme, me periudha dielli dhe jostabil me shi lokal...