More

  Bllokohet rruga e Matkës

  - Marketing -

  Siç ndodh thuajse çdo fundjavë, ashtu edhe sot pasdite rruga që shkon për në Kanjonin e Matkës u bllokua tërësisht për një periudhe rreth 1 orë. Turistë të shumtë dhe vizitorët e vendit mbetën të bllokuar në rrugë. Ata përmes portalit derveni.info shprehin shqetësimin e tyre për neglizhencën e institucioneve e posaçërisht të policisë e cila nuk angazhohet sa duhet për ta zgjedhur tollovinë në trafik. Dërveni.info ka siguruar foto dhe video të tollovisë gjat bllokimit të rrugës.

  Video:

  BA33DF1E-408F-44E0-8101-A49332126A07

  Përndryshe Kanjonin e Matkës gjatë ditëve të fundjavës e vizitojnë mbi 5000 vizitorë nga vendi dhe të huaj.

   

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  ​Zaev: Nuk duam zgjedhje pa opozitën

  Ndërsa Maqedonia Veriore ndodhet në javën e fundit të gjendjes së jashtëzakonshme, pas së cilës ligjërisht duhet fillon rrjedhja...

  Saraj: Premtimet parazgjedhore 2017 (Video)

  Derveni.info duke luajtur rolin e vet si medium lokal, përkujton banorët e Sarajit me premtimet parazgjedhore të zgjedhjeve lokale...

  LSDM: Me pakon e masave ekonomike zvogëlohen harxhimet e bujqëve dhe sigurohen më shumë para për çdo bujk

  Pakoja e tretë e masave ekonomike të miratuara nga qeveria ofron mbështetje të madhe për bujqësinë e Maqedonisë. Tashmë...

  ASh: Shteti nuk ndihmon qytetarët e bllokuar në shtete të huaja

  Aleanca për Shqiptarët ka reaguar në lidhje me qytetarët e bllokuar nëpër shtet të ndryshme, të cilët nuk mund...

  - Marketing -

  - Marketing -
  - Marketing -