More

  Bora në Mavrovë arrin 11 centimetra, temperaturat bien nën zero

  - Marketing -

  Sot në mëngjes më ftohtë ka qenë në Berovë, -11 gradë Celsius, ndërsa temperaturë maksimale prej zero gradë është matur në Dojran.

  Sipas DPHM-së, -9 ka qenë në Shkup Petrovec dhe Kriva Pallankë, -8 në Demir Kapi, Hanet e Mavrovës dhe Kumanovë, -7 në Shtip, Tetovë, Manastir, Strumicë dhe Shkup Zajçev Rid, -6 në Prilep, Dibër dhe Lazaropole, -4 në Ohër, Krushevë dhe Gjevgjeli, ndërsa -3 në Pretor.

  Lartësia e shtresës së dëborës është 11 centimetra në Hanet e Mavrovës dhe katër në Kodrën e Diellit.

  Moti sot do të jetë me diell me erë të dobët deri në mesatare jugore. Temperatura maksimale në interval prej 5 deri në 13 gradë Celsius.

  Në Shkup moti do të jetë me erë të dobët nga drejtimi jugor. Temperatura maksimale do të arrijë deri në 8 gradë Celsius.

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Ansambli DUFLLA Me Ide Kreative (Video)

  Virusi Korona që pezulloi të gjitha aktivitet kulturore e artistike në të gjithë botën, izoloi pothuajse mbarë botën. Mirëpo...

  Maqedoni / Edhe 46 persona të infektuar me koronavirus, numri total shkon në 663

  Ministria e Shëndetësisë njofton se sot janë diagnostifikuar 46 raste të reja me koronavirus në vend, duke e çuar...

  Komuna e Sarajit me njoftim të rëndësishëm për marketet dhe operatorët ekonomik

  Njoftohen marketet dhe operatorët ekonomik në territorin e Komunës së Sarajit që janë të interesuar të bëjnë dorëzimin e...

  150 anëtarë të familjes mbretërore saudite infektohen me koronavirus

  Deri në 150 anëtarë të familjes mbretërore Saudite mund të jenë infektuar me koronavirus, gjashtë javë pasi monarkia raportoi...

  - Marketing -

  - Marketing -
  - Marketing -