Home / DËRVENI / Çajlana së shpejti me Xhami të Re

Çajlana së shpejti me Xhami të Re

Nevoja dhe dëshira e kahmotshme e banorëve të Çajlanës për ndërtimin e një xhamie të re, pritet që së shpejti të realizohet. Javën e kaluar Rijaseti i BFI ka sjellë Vendim me çka jep pëlqim për ndërtimin e xhamisë së re në fshatin Çajlanë, dhe autorizon Muftininë e Shkupit që të përgadisë dokumentacionin e duhur për ndërtimin e xhamisë.

Banorët e Çajlanës shprehen të gëzuar që do të kenë mundësi të fillojnë punimet sa më shpejt.

/derveni.info

About Derveni Info

Check Also

Maqedonia si Zvicrra: “Blicat” do të fotografojnë, dënimet do të vinë në shtëpi me postë!

Ministria e punëve të brendshme është duke përgatitur ndryshime ligjore me qëllim që të vendoset …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *