More

  ARSIMI

  Maturantët e bojkotojnë mësimin, kërkojnë më pak lëndë në maturën shtetërore

  Maturantët sot nuk u përfshinë në mësimin onlajn dhe në fillimin e gjysmëvjetorit të dytë të vitit shkollor. Të organizuar nga Unioni i nxënësve...

  Përfundon pushimi dimëror për nxënësit e shkollave fillore dhe të mesme

  Për nxënësit e shkollave fillore dhe të mesme sot është dita e fundit e pushimit dimëror që zgjat nga 31 dhjetori. Nesër do të...

  Mësim online edhe në gjysmëvjetorin e dytë

  Nxënësit e shkollave fillore dhe të mesme në Maqedoninë e Veriut, bazuar në paralajmërimet e Ministrisë së Arsimit, me gjasë edhe gjysmëvjetorin e dytë...

  Maqedoni, shpallet konkurs për bursë për qëndrime të shkurta studimor në Britani të Madhe

  Fondi i Britanisë së Madhe për Bursa ndan deri në 6 bursa për qëndrime të shkurtra studimore (nga 1 – 3 muaj) për hulumtuesit...

  Vendime pune për edukatoret, përkëdhelëset dhe stafin teknik te çerdhja ‘Flutura’ – Kondovë

  Dje në çerdhen Filizi u ndanë vendime pune për tetëmbëdhjetë puntore që do të fillojnë të punojnë në objektin ” Flutura” në vendbanimin Kondove...

  Në Kopanicë u organizua duaja e Hatmes

  DUAJA E HATMES DHE KËSHILLA E XHUMASË NË XHAMINË “LEJLETUL KADËR” NË FSHATIN KOPANICË Xhamia "Lejletul Kadër" e fshatit Kopanicë të Shkupit, dje më datë...

  𝐏𝐄𝐒Ë 𝐕𝐈𝐓𝐄 𝐍𝐆𝐀 𝐓𝐇𝐄𝐌𝐄𝐋𝐈𝐌𝐈 𝐈 𝐔𝐍𝐈𝐕𝐄𝐑𝐒𝐈𝐓𝐄𝐓𝐈𝐓 “𝐍Ë𝐍Ë 𝐓𝐄𝐑𝐄𝐙𝐀” 𝐍Ë 𝐒𝐇𝐊𝐔𝐏

  𝐏𝐄𝐒Ë 𝐕𝐈𝐓𝐄 𝐍𝐆𝐀 𝐓𝐇𝐄𝐌𝐄𝐋𝐈𝐌𝐈 𝐈 𝐔𝐍𝐈𝐕𝐄𝐑𝐒𝐈𝐓𝐄𝐓𝐈𝐓 "𝐍Ë𝐍Ë 𝐓𝐄𝐑𝐄𝐙𝐀" 𝐍Ë 𝐒𝐇𝐊𝐔𝐏 𝐈𝐍𝐒𝐓𝐈𝐓𝐔𝐂𝐈𝐎𝐍𝐈 𝐈 𝐒𝐇𝐊𝐄𝐍𝐂Ë𝐒, 𝐄𝐌𝐀𝐍𝐂𝐈𝐏𝐈𝐌𝐈𝐓 𝐃𝐇𝐄 𝐁𝐀𝐑𝐀𝐙𝐈𝐒Ë Me rastin e pesë vjetorit të miratimit të Ligjit për...

  Saraj: Investime në shkollën fillore “Bedri Tairi”

  Pas instalimit te nxemjes qendrore dhe  renovimit te fasades se shkolles, filluan edhe punimet per rregullimin e rrethojes mbrojtese te oborrit dhe objektit te...

  Të fundit

  Aksion i madh policor në Vizbeg !!!

  Një aksion i madh policor po zhvillohet sonte në Vizbeg. Jozyrtarisht, në cak të arrestimit janë disa anëtarë të një...

  Muki para 3 viteve: Elhamduliah, të akuzarit e Monstrës së shpejti do të lirohen

  Ish deputeti i LSDM-së, Muhamed Zekiri para tre viteve u shpreh se drejtësia e rastit Monstra po rikthehet në...

  356 raste të reja me Covid-19 dhe 15 viktima

  Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se brenda 24 orëve janë bërë 1906 testime, ndërsa janë regjistruar 356 raste të reja me Covid-19. Sot...

  Ja gjendja e Liqenit Treska në Saraj

  Liqeni Treska ka marë një pamje të trishtueshme. Maqineri e rëndë ka filluar punën për dislokimin e objekteve dhe...

  Arkivol para EVN, Shqiptarët janë vik timë e kësaj kompanie

  Një aksion nga shoqata Boll Mo me më shumë domethënie. Sot para EVN-së pjesëtar të kësaj shoqatë kanë vendosur një...

  Grubi: Njohja e diplomave të administratorëve, prioritet i imi

  Zëvendëskryeministri i parë i Qeverisë dhe Ministri për sistem politik, Artan Grubi ka nënvizuar se avancimi i administratorëve është...