More

  ARSIMI

  Pse duhet të studiosh në Shkollën e Mesme të Qytetit të Shkupit “SARAJ”?

  Në një shkollë ku si pjesë e edukimit të nxënësit, konsiderohet nga shume analistë edukimi një nga mënyrat më efektive përsa lidhet me zhvillimin...

  Paraqitjen për regjistrim në shkollë të mesme javën e ardhshme nxënësit ta marrin nga web-faqja e MASH-it

  Nxënësit të cilët javën e ardhshme do të regjistrohen në shkolla të mesme, së bashku me dokumentacionin e plotë të nevojshëm të cekur në...

  LAJMËRIM / Për regjistrimin e klasave të para në vitin shkollorë 2020/21 për fëmijët me nevoja të veçanta te shkolla fillore “DITURIA” Saraj

  Për herë të parë në Saraj , hapet paralele për fëmijët me nevoja të veçanta në shkollën fillore "Dituria" në Saraj , njofton derveni.info. Klasa...

  KUVENDI STUDENTOR PRANË UNT-SË REALIZOI DEBATIN E HAPUR TË RRADHËS NDËRMJET PLATFORMËS ‘GOOGLE MEET’

  Në kuadër të aktiviteteve të shumta që ka ndërmarr Kuvendi Studentor i Uinversitetit "Nënë Tereza" në Shkup gjatë periudhës së COVID-19, sot nëpërmjet platformës...

  Stadiumi te Shkolla Fillore ” Bajram Shabani” në Kondovë drejtë përfundimit

  Shkolla Fillore " Bajram Shabani" në Kondovë tashmë ka ndryshur të gjithë pamjen e saj. Është rregulluar çatija e re e saj , janë...

  Sh.M “Saraj” ka një njoftim për nxënësit dhe prindërit

  Protokolli për veprim në SHMQSH “SARAJ”-Shkup, gjatë regjistrimit të nxënësve në vitin e parë në vitin shkollor 2020/2021, i miratuar nga Ministria e Arsimit...

  Falsifikimi i diplomave, biznes i pandëshkueshëm

  Sipas një hulumtimi të fundit, aktiviteti i punimeve të diplomave është përhapur në një nivel biznesi, në të cilin shumë persona, duke e prezantuar...

  Bëhu pjesë e Universitetit të Tetovës, prej sot deri 15 maj “Ditët e hapura” për maturantët

  Universiteti i Tetovës ka në dispozicion ofertën e pasur për të studjuar për të gjithë maturantët që do të vijojnë arsimimin e lartë. Universiteti i...

  Të fundit

  Qeveria e Kosovës ndriçohet me ngjyrat e flamurit amerikan

  Për nder të përvjetorit të pavarësisë së Amerikës, objekti i Qeverisë së Kosovës është ndriçuar më flamurin amerikan. Krerët e...
  - Marketing -

  Vritet me thikë një person në fshatin Batincë

  Sipas informatave jozyrtare në një zënkë mes dy familjeve në fshatin Batincë të Shkupit, ka mbetur i vdekur një...

  Arben Ziberi: Më 15 korrik pres mbështetje masovike për politikat e Ali Ahmetit

  Karvani i BDI-së në Saraj sot vizitoi fshatrat Arrnaqi dhe Bojanë. Në takimet me banorët u prezentua platforma zgjedhore...

  Mickoski: LSDM premtoi shoqëri për të gjithë, po doli një shoqëri për një familje

  Kryetari i VMRO DPMNE-së, Hristijan Mickoski nga Petroveci sot theksoi se Maqedonia aktualisht është e okupuar nga një qeveri...

  NASER ZIBERI: Fitorja jonë nuk është në dëm të qytetarëve, por në dëm të LSDM-së dhe VMRO-së

  Kandidati për Kryeministër në Republikën e Maqedonisë së Veriut, Naser Ziberi së bashku me Shtabin Qendror Zgjedhorë të BDI-së,...

  Sela i Sela maqedonasve: Nëse ju bëni qeveri maqedone ne bëjmë qeveri shqiptare

  Koalicioni ,,Tash Është Koha” sonte ka mbajtur tubim qendror në Strugë,nën kushte të vështira atmosferike por sheshi i Strugës...
  - Marketing -