More

  ARSIMI

  Ademi: Nuk do të ketë provim pranues në fakultete

  Nuk do të ketë dekret të veçantë për mënyrën se si maturantët do të selektohen gjatë regjistrimit në fakultet, por ajo do t’u lihet...

  Falë kompanisë Ecolog nxënësit e Rahoviçit do ta ndjekin mësimin online

  Nxënësit e Rahoviçit ku TV21 i vizitoi para disa ditësh dhe që treguan se nuk kanë ku të mësojnë online, dje ju erdhi një...

  FILLOI PARAQITJA PËR REGJISTRIM ONLINE NË UNT

  Universiteti 'Nënë Tereza' në Shkup informon të gjithë maturantët dhe të rinjtë se ka filluar parqiitja për regjistrim #online për të gjitha programet studimore...

  Ademi: Nxënësit do të mësojnë nga shtëpia deri më 10 qershor, maturantët lirohen nga provimi i maturës

  Nxënësit e shkollave fillore dhe të mesme do të vazhdojnë mësimin në distancë deri më 10 qershor, respektivisht nuk do të kthehen në bankat...

  Drejtoresha e “Ismail Qemalit” e irrituar me Zekirin: Turp t’i vije, nuk bën t’ua nënçmoni punën arsimtarëve

  Drejtoresha e shkollës fillore “Ismail Qemali”, Burbuqe Ymeri ka hedhur poshtë si të pavërtetë deklaratën e deputetit të LSDM-së, Muhamed Zekiri që në shkollën...

  Ademi: Viti shkollor nuk do të përsëritet, mësimi online po realizohet me sukses

  Ministri i Arsimit i Republikës së Maqedonisë së Veriut, Arbër Ademi derisa vlerësoi si të suksesshëm realizimin e mësimit online, tha se nuk ka...

  A do hapen shkollat më 18 maj? Flet Ministri i Arsimit

  Ministria e Arsimit dhe Shkencës përmes një kumtese e mohon informacionin i cili sot u publikua në disa media për kinse Dekretin e miratuar...

  Kur hapen shkollat? Përgjigjet ministri i arsimit

  Akoma nuk dihet se kur do të rifillojë procesi mësimor në Maqedoninë e Veriut, pas ndërprerjes për shkak të pandemisë me koronavirusin. Këtë saktësisht nuk...

  Të fundit

  Policia dhe Komuna e Sarajit në aksion në Matkë

  Gjatë ditës së sotme Sektori për Punë të Brendshme Shkup – Njësia Rajonale Matkë në bashkëpunim me Komunën e...
  - Marketing -

  Zendeli gati për garën e parë me bolidin e ri

  Sezoni i ri në Formula 3 fillon sot, ndërsa këtë sezonë do të jetë i veçantë edhe për të...

  Ali Ahmeti uron Amerikën: Përjetë mirënjohës

  Lider i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, ka uruar popullin amerikan në ditën e pavarësisë së Shteteve të...

  Sot ka ndruar jetë prof.Safet Nuredini, pedagogu i Sh.F “Sami Frashëri” f.Gllumovë

  Të nderuar kolegë, shokë, miqë dhe dashamirë ju njoftojmë me keqardhje se sot ndroi jetë prof.Safet Nuredini pedagogu i...

  ​Shtetet e Bashkuara të Amerikës festojnë 244 vjetorin e Pavarësisë

  Shtetet e Bashkuara të Amerikës festojnë sot Ditën e Pavarësisë. 4 Korriku shënon 244 vjetorin e shpalljes së pavarësisë...

  Tërbohet moti në rrethinën e Shkupit

  Sot pasdite shi dhe erëra të forta në rrethinën e Shkupit:
  - Marketing -